LANGUAGES

تور ترکیبی ایتالیا ویژه نوروز

اطلاعات تور
شروع قیمت از
1990 یورو
اعتباری
نام ایرلاین
مدت اقامت
نوع سفر
نوروزی اروپا
ایرلاین

 
خدمات تور
بلیط رفت و برگشت و داخلی اروپا، اخذ ویزای شنگن، بیمه مسافرتی، اقامت در هتل 4 ستاره با صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، بازدید از جاذبه های توریستی طبق سفرنامه، ورودیه محل های قابل بازدید و بین راهی، راهنمای فارسی زبان

 
توضیحات
مسئولیت هرگونه ممنوعیت خروج از کشور و اعتبار پاسپورت به عهده مسافرین محترم می باشد

 
مدارک لازم
اصل و کپی گذرنامه با 6 ماه اعتبار از زمان خروج، اصل شناسنامه، دو قطعه عکس 3*4، مدارک شغلی، گواهی تحصیلی برای دانش آموزان، اصل و کپی سند مالکیت به نام مسافر، پرینت بانکی با اخرین مانده بالا(حداقل پنجاه میلیون تومان) با ذکر گردش 3 ماهه آخر با مهر و امضای بانک، ضمانت نامه(حداقل 30 میلیون تومان)


مسیر تور دوتخته(هر نفر) یک تخته(هر نفر) (4 تا 12 سال)با تخت (2 تا 4 سال)بدون تخت
ایتالیا(8 روزه)

2شب میلان+1شب ونیز+

2شب فلورانس+ 2شب رم

 1990 یورو + مبلغ پرواز 2980 یورو + مبلغ پرواز 1390 یورو + مبلغ پرواز 490 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا + فرانسه (11 روزه)

2شب میلان+1شب ونیز+

2شب فلورانس+ 2شب رم+ 3 شب پاریس

2190 یورو + مبلغ پرواز 3290 یورو + مبلغ پرواز 1530 یورو + مبلغ پرواز  550 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا+ اسپانیا + فرانسه (10 روزه)

3شب رم+3شب بارسلون+3شب پاریس

 2190 یورو +مبلغ پرواز 3290 یورو + مبلغ پرواز 1530 یورو + مبلغ پرواز  550 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا+ اسپانیا (8 روزه)

2شب میلان+2شب ونیز+3شب بارسلون

2090 یورو + مبلغ پرواز 3090 یورو + مبلغ پرواز 1460 یورو + مبلغ پرواز 520 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا+ پرتغال (7 روزه)

3شب رم+3شب لیسبون

1990 یورو + مبلغ پرواز 2980 یورو + مبلغ پرواز 1390 یورو + مبلغ پرواز 490 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا + فرانسه (11 روزه)

2شب میلان+1شب ونیز+ 2شب فلورانس+ 2شب رم+ 3 شب پاریس

2190 یورو + مبلغ پرواز 3290 یورو + مبلغ پرواز 1530 یورو + مبلغ پرواز 550 یورو + مبلغ پرواز
ایتالیا + فرانسه (8 روزه)

2شب میلان+2شب ونیز+ 3 شب پاریس

2090 یورو + مبلغ پرواز 3090 یورو + مبلغ پرواز 1460 یورو + مبلغ پرواز 520 یورو + مبلغ پرواز
برای دانلود جزییات پکیج اینجا را کلیک کنید.

ایتالیا

ایتالیا یکی از کشورهای جنوب اروپا است که این کشور را به همراه کشور یونان به عنوان زادگااه فرعنگ غرب می شناسند.  جای تعجب نیست که کشور ایتالیا بیشترین تعداد سایت های گردشگری در سازمان جهانی یونسکو را دارد چرا که یکی از تاریخی ترین کشورهای دنیا است و البته تاریخ پر فراز و نشیب و امپراطوری بزرگ و با قدمت طولانی همچون امپراطوری رم را بنیان گذاشته است.

در تمامی شهرهای بزرگ و کوچک ایتالیا آثار تاریخی فراوان و آثار هنری بسیار زیادی را مشاهده خواهید کرد. پایتخت مشهور کشور ایتالیا شهر رم است که یکی از نام دار ترین شهرهای دنیا از نظر تاریخی و گردشگری است.

البته ایتالیا را تنها به دلیل این میزان آثار تاریخی و هنری در دنیا نمی شناسند. غذاهای ایتالیایی در سراسر جهان به دلیل طعم فوق العاده اش مشهور است، همچنین ایتالیا کشور مد و نوآوری ، اتومبیل های اسپورت و لوکس، موتور سیکلت های فوق العاده مدن و جذاب، کشور فرهنگ ها و گویش ها مختلف،  کشور سواحل بسیار دیدنی و زیبا، دارای آثار طبیعی فراوان مانند دریاچه ها و کوه های آلپ و بسیاری از جاذبه های گردشگری فراوان دیگر نیز هست. از همین روی کشور ایتالیا در دنیا به Bel Paese به معنی کشور زیبا نامگذاری شده است.

به غیر از شهرهای مختلف در ایتالیا دو جمهوری نیمه مستقل نیز در دل کشور ایتالیا وجود دارند. سان مارینو و شهر وایتکان. این دو شهر به عنوان جمهوری های خود خوانده و مستقل هستند اما از لحاظ فنی هرچند بخشی از اتحادیه اروپا  نیستند اما هر دو این کشورهای کوچک جزئی از توافقنامه شنگن و اتحادیه پولی اروپا شناخته می شوند.

در واقع به غیر از لباس ماموران و پلیس های این شهر ها هیچ تغییر آشکاری در این دو ایالت و یا قلمرو در ایتالیا با شهرهای دیگر را متوجه نخواهید شد. مردم این قسمت ها کاملا ایتالیایی صحبت می کنند و واحد پول مشترک با ایتالیا دارند و بسیار از قوانین کشور ایتالیا در این دو کشور نیز اجرا می شود.

کشور ایتالیا در واقع از دو جزیره سیسیل و ساردنی در دریای مدیترانه تشکیل شده است.  این کشور یکی از توسعه یافته ترین کشورهای دنیا است  و در بین هشت کشور صنعتی پیشرفته دنیا قرار دارد.

ایتالیا جزئی از اتحادیه اروپا بوده و از واحد پول یورو در این کشور استفاده می شود و اغلب رستوران ها، هتل ها و مکان های گردشگری به راحتی اغلب کارت های اعتباری را قبول می کنند.

جمعیت کشور ایتالیا حدود 6600000 نفر است و از این نظر دارای رتبه 5 در بین کشورهای اروپایی است. بالغ بر 91 درصد از مردم ایتالیا مسیحی هستند و دین رسمی این کشور نیز مسیحیت است.

در واقع کشور ایتالیا را باید یک جزیره بزرگ دانست که در دل دریاها واقع شده یا احاطه شده است. این کشور از شمال با فرانسه، اتریش و سوئیس و اسلوونی  همسایه است. این کشور از غرب به دریایی لیگوریان ( Ligurian) و دریایی تایرنیان (Tyrrhenian ) ، از جنوب به مدیترانه و لونیان و از شرق با دریای آدریاتیک مجاورت دارد و از این رو سواحل بی بدیل و فوق العاده ای در این کشور وجود دارد.

شکل نقشه ایتالیا همانند یک چکمه است و به همین دلیل ایتالیا را کشور چکمه ای می نامند.  زبان رسمی مردم ایتالیا ، ایتالیایی است اما اگر به سراسر این کشور سفر داشته باشید متوجه خواهید شد که مردم این کشور با گویش های مختلفی صحبت می کنند.

ایتالیا دارای چشم اندازه های متنوعی است اما می توان این کشور را در درجه اول یک کشور کوهستانی  به دلیل وجود کوه های آلپ و کوهستان های آپنینز دانست که اکثر غریب به اتفاق شهرها ایتالیا تحت تاثیر قرار داده اند. دو جزیره ای که عمدتا خاک ایتالیا را تشکیل داده اند یعنی ساردینیا  و سیسیل ، یکی در ساحل غربی ایتالیا یعنی ساردینیا قرار دارد و دیگری که سیسیل باشد در قسمت جنوبی ایتالیا یا چکمه واقعه شده است.

ایتالیا تحت تاثیر شرایط آب و هوایی غالب مدیترانه ای است. در واقع وجود رشته کوه های آلپ در شمال این کشور باعث شده تا مناطق شمالی ایتالیا دارای آب و هوای سرد  و در جنوب و در قسمت جزیره سیسیل آب و هوای گرم و خشک وجود داشته باشد. این تغییرات آب و هوایی از جنوب تا شمال امتداد دارد و این باعث تنوع و زیباتر شدن الگوهای محیطی این کشور شده است.

بالاترین ارتفاع در کشور استالیا کوه مونته بیانکو با ارتفاع 4.748 متر از سطح دریا  و خود دریای مدیترانه به عنوان کمترین ارتفاع این کشور شناخته می شود.

مردم ایتالیا زبان و فرهنگ خود را بسیار دوست دارند. بسیاری از مردم این کشور حتی جوان تر خیلی علاقه ای به آموختن دانش زبان انگلیسی ندارند و به همین دلیل زیاد نباید توقع درک زبان انگلیسی از آنها را داشته باشید. هر چند مدرم ایتالیا بسیار خون گرم و مهربان و صمیمی هستند و به راحتی با توریست ها ارتباط برقرار می کنند.

در این کشور احترام به دیگران و بخصوص بزرگ ترها جایگاه خاصی دارد. هر چه به سمت جنوب ایتالیا پیش برودی صمیمت و روابط اجتماعی بیشتری را در بین مردم خواهید دید و بصورت کلی حتی اگر به تنهایی به این کشور سفر کنید مردم این کشور می توانند به عنوان یک دوست خوب شما را در بسیاری از شرایط همراهی کنند.

از نظر گردشگری کشور ایتالیا سال های سال است که سرمایه گذاری کرده و در این مسیر بسیار موفق بوده است. صنعت گردشگری در ایتالیا به عنوان یکی از اصلی ترین منابع درآمدی این کشور سشناخته می شود و تقریبا 6 درصد از تولید ناخالص داخلی ایتالیا را به خود اختصاص داده است.

بصورت میانگین می توان گفت حدود 20 میلیون نفر هر ساله از این کشور بازدید می کنند و ایتالیا جزئی از 5 کشور پر توریست دنیا است و از نظر محبوبیت در بین توریست ها نیز جزو 5 کشور برتر دنیا است. البته لازم به توضیح و یادآوری است که این میزان از توریست به دلیل وجود تسهیلات و شرایط مناسب پذیرش توریست نیز اتفاق افتاده است.

بصورت کلی زیر ساخت ها و شرایط مطلوب گردشگری این کشور مثل خدمات ریلی و حمل و نقل عمومی، انواع ساختمان ها و مکان های توریست و گردشگری ، داشتن هتل ها و مسافرخانه های لوکس و با بهترین شرایط اقامتی با قیمت های متنوع، داشتن بهترین شرایط مهمان نوازی و با خدمات ویژه به گردشگران ، امنیت و ایمنی بالا در ایتالیا، وجود جاده ها و مسیرهای مواصلاتی درجه یک و بسیاری از موارد دیگر باعث شده تا ایتالیا به یکی از مدرن ترین کشور های دنیا از نظر شرایط توریستی تبدیل شده باشد.

 بهترین فرودگاه ها و بنادر و جاده ها باعث شده تا مسافران بتوانند با بهترین شرایط از راه های دریایی، هوایی و حتی زمینی به بهترین مناطق مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

علاوه بر اینکه بر اساس تخمین سازمان یونسکو بیش از نیمی از آثار فهرست این سازمان را کشور ایتالیا به خود اختصاص داده است بلکه بهترین شرایط برای حف و نگهداری آثار تاریخی این کشور تعریف شده و همواره با این حجم از توریست بهترین برنامه ریزی حفظ و نگهداری برای آنها انجام می شود.

در نظر داشته باشید که در کنار این همه آثار تاریخی و فرهنگی در ایتالی می توانید به بسیاری از تنوع های محیطی و طبیعی از جمله سواحل زیبا، دریاهای با آب زلال، کوه ها، جنگل ها  و یا حتی بهترین و مدرن ترین ساختمان های تفریحی و خرید و گردشگری در این کشور و در اغلب شهرها دسترسی داشته باشید.

از طرفی نیز کشور ایتالیا از نظر صنعتی نیز بسیار پیشرفته استو در این کشور انواع صنایع کوچک و بزرگ  مشغول به کار هستند و پیشرفته ترین محصولات صنعتی را تولید می کنند. صنعت کشتی سازی در این کشور رونق زیادی دارد.

اما با این وجود باید صنعت فلز کاری، پتروشیمی، الکترونیک، ساخت محصولات اتمی و جنگ افزارها، هواپیما سازی، ساخت بهترین ماشین آلات صنعتی،  صنعت خودرو سازی پیشرفته و غیره را جزئی از این صنایع دانست. در زمینه کشاورزی هم ایتالیا با تولید انواع محصولات از جمله گندم، برنج، انگور، چغندر قند و یا سیب زمینی و جو و یا در صنعت دامداری با پرورش بهترین دام ها از جمله گاو، گوسفند و یا خوک در دنیا حرفه ای زیادی برای گفتن داشته باشد.

کشور ایتالیا از نظر دانشجویی نیز اهمیت زیادی دارد و سالیانه هزارن دانشجو از کشورهای دیگر از جمله ایران وارد این کشور شده و برای ادامه تحصیل در بهترین و سطح بالاترین کالج ها و دانشگاه های این کشور با بهترین امکانات بورسیه می گیرند.

موسسه ملکه رویا با افتخار به سال ها تجربه و تخصص در زمینه گردشگری با تهیه بهترین پکیج های گردشگری ترکیبی و یا منحصر به فرد آماده ارائه بهترین خدمات گردشگری به علاقمندان به سفر به کشور چکمه ای اروپا ایتالیا می باشد. تنها کافی است برای داشتن یک سفر خاطره انگیز و آسوده یک بار با ما همسفر شوید و از خدماتی که دریافت می کنید شگفت زده شوید.

میلان

میلان یکی از مهم ترین شهر های ایتالیا و مهم ترین شهر مالی این کشور محسوب می شود. این شهر دومین شهر پر جمعیت کشور ایتالیا پس از رم است. هر چند به اشتباه شهر میلان را جزئی از شهرهای بسیار دیدنی ایتالیا بعضا نمی دانند و آن هم به دلیل بمب هایی است که در جنگ جهانی دوم این شهر را به کلی ویرانه کرد اما امروزه شهر میلان به کلی بازسازی شد ه است و توانسته خود را به یکی از شهرهای تجاری مورد علاقه  جهانیان تبدیل کند.

در واقع برای یک گردشگر میلان را نسبت به سایر مناطق گردشگری دنیا متمایز می کند شیوه زندگی و لذت بردن از نحوه زندگی در میلان می باشد. شهر میلان را بهشتی برای خرید، شهر فوتبالی ایتالیا، شهر اپرا و شهر زندگی شبانه ایتالیا می دانند. میلان در بازار مد به عنوان بهترین شهر جهان شناخته می شود .

بهترین مدل های دنیا و طرفداران مد هر ساله دو بار در فصل بهار و پاییز بریا حضور در نمایشگاه های بهاره و پاییزه این شهر وارد میلان می شوند. هر چند وقتی وارد شهر میلان می شوید با شهری بسیار مدرن و پیشرفته مواجه می شوید اما این ظاهر مدرنیزه نباید باعث فریب شما شود، میلان بیش از 26 قرن تاریخ و تمدن را با خود به همراه دارد و یکی از قدیمی ترین شهرهای دنیا است.

میلان به دلیل داشتن ثروت های قدیمی و باستانی تا مدرن و پیشرفته خود شهرت دارد. Duomo یکی از بزرگ ترین و ارزشمند ترین کلیساهای گوتیک دنیا در این شهر وجود دارد، La Scala یکی از بهترین و توسعه یافته ترین تالارهای اپرا دنیا نیز در میلان واقع شده است، که در کنار این دو می توان به آثار دیگری همچون Galleria Vittorio Emanuele ، گالری پر زرق و برق و باستانی خرید آرکاد ، گالری هنر Brera و همچنین برخی از نمونه های عالی معماری عالی اروپایی و برج Pirelli ، بهترین نمونه های معماری ایتالیایی مدرنیزه دهه 1960 ، ورزشگاه بزگ و دیدنی سن سیرو وو یا Castello Sforzesco که یک قلعه قرون وسطایی ارزشمند است ، به همراه یکی از ارزشمند ترین آثار ثبت شده در لیست جهانی یونسکو یعنی Santa Maria delle Grazie Basilica  که برخی از معروف ترین نقاشی های جهان را مانند تابلو شام آخر لئونادو داوینچی را در خود جای داده است می توان نام برد.

اگر رم معرف ایتالیا قدیم باشد باید میلان را معرف ایتالیا مدرن و پیشرفته دانست که در عین حال بسیاری از بخش های قدیمی خود را حفظ کرده است.

 در نگاه اول شاید بتوان میلان را شهری شلوغ اما بسیار شیک معرفی کرد که با داشتن طیف وسیعی از انواع مغازه ها و ساختمان های رنگارنگ با تعداد زیاد از کاخ ها و ساختمان های قدیمی بازسازی شده ، کلیساهای خوب و  بسیاری از مراکز تجاری در هم تنیده شده است اما با کمی کنجکاوی می توان به خوبی متوجه شد که ساختار شهر میلان عمدتا به سمت کسب و کار و تجاری سازی پیش رفته است و به همین دلیل یکی از شهرهای مهم اقتصادی ایتالیا و مهم ترین شهر مالی این کشور است.

در میلان به غیر از ساختمان های مدرن و پیشرفته و تاریخ حفظ شده می توان انواع باغ ها و پارک ها را نیز مشاهده کرد این در حالی است که باز هم در نگاه اول تشخیص داشتن پارک و فضای سبز برای این شهر کمی با واقعیت دورتر می نماید. میلان شهری دانشگاهی نیز هست که بسیار از دانشجویان از سراسر این کشور وحتی از بسیاری از شهرها و کشورهای جهان برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این شهر تحصیل می کنند.

شهر میلان همچنین تاریخی ثابت و پایدار در تئاتر، موسیقی، ادبیات، ورزش ، هنر و مد  و بسیاری از هنرهای نمایشی دیگر دارد که باعث شده هر هنرمندان زیادی متوجه این شهر باشند.

شاید وقتی به میلان سفر کنید و با توجه به شناختی که از شهرهای دیگر ایتالیا به دست آورده اید نتوانید در ابتدا حدس بزنید که میلان از شهرهای ایتالیا است و آن را بخشی از ایتالیا تشخیص دهید.

اما با این حال میلان از نظر بافت و ساختار شباهت های زیادی با برخی از شهرهای ایتالیا مانند ورونا و ونیز دارد. میلان بیشتر شبیه شهری تجاری است  و محل کسب و کار است که اغلب فضای کاری در شهر حاکم است.

بخصوص وقتی ساختار کافه ها را مشاهده کنید و مردمی که به سرعت برای نوشیدن قهوه اسپرسو خود وارد این کافه ها می شوند و فوری نوشیدنی خود را نوشیده و می روند بیشتر این احساس شما را در بر خواهد گرفت.

میلان بر خلاف بسیاری از شهرهای ایتالیا که فضایی قرمز و  مایل به قهو های در شهر حاکم است نوع معماری آنها  به سمت و سوی سنگ های تیره می رود که باعث شده فضای رنگی کمتری در شهر دیده شود و میلان را شهری خاکستری جلوه دهد.

ساختمان های باستانی شهر میلان عمدتا از نوع نئو کلاسیک به سبک اترییشی / آلمانی هستند  و بعضا تاثیرات معماری فرانسوی هم در آنها مشهود است.

با این حال زیر ساخت های شهری به گونه مدرن و چیشرتفه در نظر گرفته شده و طراحی شده است که بافت شهر را برای دوچرخه سواری در مسیر های عالی، پیاده روی با لیسیدن بستنی و یا سرکشی در فضاهای عالی خرید را به غیر از جاذبه های هنری و تاریخی برای گردشگران فراهم نموده است و به همین دلیل میلان نه تنها خواستگاه تجار و بازرگانان بلکه به عنوان مکانی برای عموم گردشگران هم شناخته شده است.

هر چند خیلی اغراق نیست که شهر میلان را شهری همه فصل بدانیم اما باید واقعا اینگونه میلان را توصیف کرد که در هر فصل این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد اما با این وجود هدف سفر شما به میلان نیز اهمیت خاص خود را برای تعیین زمان سفر به این شهر دارد.

در هر فصل میلان خاطراتی رنگین و لذتبخش را برای شما فراهم خواهد نمود اما با این حال بدون در نظر گرفتن زمان و مکان روزهای دوشنبه اغلب جاذبه های گردشگری شهر میلان تعطیل هستند.

آب و هوای پاییزی شهر میلان بین گرم و سرد است، در پاییز بارندگی در این شهر مبهم است و نمی توان به راحتی در خصوص آن نظر داد و قابل پیش بینی نیست.  در زمستان هوا سرد و اغلب بارانی است اما به ندرت برف می بارد . در زمان کریسمس مسافران بسیار زیادی وارد این شهر می شوند  و نوع چراغانی ها و چشم اندازه های دیدنی شهر میلان در این فصل بسیار زبانزد است.

در فصل بهار هوا شباهت زیادی با فصل پاییز دارد و گاهی گرم و گاهی سرد و با بارندگی غیر قابل پیش بینی است. اما با این حال یکی از بهترین فصول بریا مسافرات به میلان است. در تابستان هوای میلان بسیار گرم و مرطوب است.

جمعیت شهر میلان حدود 1 میلیون و چهارصد هزار نفر تخمین زده شده است که با جمعیت شهرهای حومه خود به چهارمیلیون و دویست هزار نفر می رسد. میلان با توجه به اینکه میدان بورس و خدمات مالی و بانکداری ایتالیا است از نظر استراتژیکی اهمیت زیادی در ایتالیا دارد.

شهر میلان قدمیت طولانی دارد اما از زمانی که به عنوان پایتخت روم غربی انتخاب شد این شهر اهمیت زیادی پیدا کرد و از آن پس در تاریخ ایتالیا همواره یکی از شهرهای تاثیر گذار بوده است.

 حتی در زمان انقلاب صنعتی نیز میلان در بین همه شهرهای ایتالیا پیشتاز بود و به همین دلیل به عنوان پایتخت اقتصادی ایتالیا شناخته می شود. میلان، جنوا و تورین را در مجموع مثلث صنعتی اروپا می نامند.

زیر ساخت های شهر میلان در زمان بازسازی این شهر به صورت کلی تغییر کرد. بسیاری از بافت ها و خیابان های شهر به شکل مردن امروزی ساخته شد و در همین زمان صنعت گردشگری در کانون توجه این شهر هم قرار گرفت و توانست با تعبیه زیر ساخت های لازم رفاه عالی برای شهروندان و گردشگران را به صورت کلی فراهم نماید. این شهر در حال حاضر با داشتن بیش از 113 استگاه متور توانسته سرویس دهی و حمل و نقل عمومی را به تمامی نقاط شهر به شکلی عالی و با هزینه کم برای گردشگران فراهم نماید.

میلان بهترین سیستم حمل و نقل عمومی را در بین شهرهای ایتالیا دارد و بصورت کلی از این نظر معروف است. به غیر از مترو با استفاده از اتوبوس و تراموا و یا حتی انواع تاکسی دسترسی به هر نقطه ای در میلان و خارج از میلان به راحت ترین شکل ممکن فراهم شده است. حتی شبکه تراموا میلان را باید یکی از گسترده ترین و پیشرفته ترین شبکه های تراموا در دنیا نام برد.

لازم به توضیح است که میلان در کنار تمامی جاذبه ها و مزایای خود به عنوان شهر غذا ایتالیا نیز معروف است و یکی از اصلی ترین جاذبه های شهر میلان گردشگری غذایی این شهر است.

انواع رستوران های داخلی ، محلی و بین المللی در این شهر با هم در حال رقابت هستند و بهترین نوع غذاها را برای گردشگران فراهم می کنند.

اگر به دنبال یک سفر خاطره انگیز به ایتالیا هستید در نظر داشته باشید که میلان می تواند خاطرات شما را تکمیل کند و دید شما را نسبت به یک شهر پیشرفته و صنعتی بسیار مدرن تغییر خواهد داد.

با ما در موسسه گردشگری ملکه رویا همراه شوید و با استفاده از تورهای ترکیبی منحصر به فرد ما رویای خود را تحقق بخشید. موسسه کافه رویا به عنوان یکی از برترین مجری های برگزار کننده بهترین تورهای گردشگری اروپا آماده ارائه خدمات خاص و منحصر به فرد به شما عزیزان و ساختن خاطرانی بی بدیل برای شما است.

شهر رم

شهر رم یا روم (Rome ) شهری جاویدان، پایتخت و بزرگترین شهر ایتالیا و همچنین منطقه لاتزیو است. شهر رم را همه با نام امپراطوری روم باستان به خوبی می شناسیم چرا که این شهر مقر اصلی این امپراطوری بزرگ محسوب می شده است و نام آن را وام دار است. شاید بتوان انواع ساختمان های بر جای مانده از دوران این امپراطوری را به همراه سون هیل ( Seven Hills)، لا دولس ویتا ( La Dolce Vita)، شهر واتیکان (Vatican City ) و تری کوین این د فوینتین (Three Coins in the Fountain ) را از اصلی ترین جاذبه های شهر رم نامید اما این تعداد معرف عظمت و زیبایی های شهر رم نمی تواند باشد.

رم به عنوان یکی از پایتخت های قدرتمند دنیا بیش از 2800 سال یعنی از زمانی که به عنوان پایتخت یکی از یزرگترین تمدن های جهان شناخته شده ، تاثیر زیادی در قدرت، فرهنگ ، دین و مذهب و تاریخ جهان داشته و همواره ددر طول این سال ها از شهرهای پر نفوذ در دنیا محسوب شده است.

مرکز تاریخی شهر رم یکی از ارزشمند ترین آثار ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است. انواع کاخ های فوق العاده ، کلیساهای هزاران ساله، ویرانه های بزرگ رومانتیک، آثار برجسته و باشکوه تاریخی، مجسمه های هنر هنرمندان بزرگ و شناخته شده، حوض ها و حوضچه های معماری شده و بسیاری دیگر از این آثار باعث شده تا شهر رم به یک شهر جهانی غنی تبدیل شود و از شهرهای پر بازدید در دنیا باشد به شکلی که امروزه رم به عنوان یکی از محبوب ترین و مشهورترین پایتخت های جهان  تبدیل شده و در کنار این همه جاذبه های تاریخی با ایجاد زیر ساخت های اساسی و مورد نیاز ، انواع مراکز تفریحی و گردشگری، زندگی شبانه رو به رشد و به عنوان بهشتی برای خریداران کالاهای مختلف و همچنین به عنوان یکی از مراکز  مد جهان شناخته شود. برخی از قدیمی ترین تاسیسات ساخت جواهرات و یا دوخت لباس را هنوز هم در این شهر دوست داشتنی ایتالیا می توان مشاهده کرد.

حال باید به تمامی این جاذبه های مناظر طبیعی و فوق العاده شهر رم را نیز اضافه کرد تا با توجه به مناظر بسیار زیادی که در این شهر وجود دارد و با توجه به تمامی گفته ها و نگفته های فوق بتوان رم را به عنوان یک شهر جهانی به جرات معرفی کرد.

برای اینکه بتوان رم را بهتر معرفی کرد بهتر است نواحی مختلف این شهر را با هم بررسی کنیم:

مناطق مرکز رم

مرکز رم را می توان به نواحی مختلف تقسیم کرد، مرکزی که به آن مرکز تاریخی رم  به اصطلاح گفته می شود و تنها 4 درصد از کل منطقه شهری را به خود اختصاص داده است اما این دقیقا جایی است که اغلب جاذبه های تاریخی شهر رم در آن قرار دارد.

این نواحی عبارتند از:

 • رم مدرن مرکزی:

بسیاری ازز هتل های لوکس، مراکز خرید فوق العاده ، رستوران های شیک در این محدوده و در امتدا ونتو (Veneto ) قرار دارند، از این منطقه می توان به سمت محله های اطراف Quirinal ، Trevi fountain ، piazza Barberini، Castro Pretorio و piazza della Repubblica حرکت کرد.

 • رم قدیمی

این منطقه را مرکز عصر رنسانس می دانند، با میدان های زیبا، کلیساهای جامع، پانتئون، ناهار خوری های آرام و محل قرار گرفتن جاذبه های تاریخی مانند piazza Navona ، piazza Campo de’ Fiori و کلیسای پیشین Jewish Ghetto

 • منطقه واتیکان

شهر واتیکان یک شهر مستقل با گنجینه های بی پایانی از مناظر بسیار زیبا، آثار و موزه های فوق العاده واتیکان و همچنین مناطق حومه ای ایتالیایی مانند Borgo، Prati و Monte Mario

 • کولوسئو

این منطقه قلب رم باستان است که در آن آثار بسیار مشهوری مانند Colosseum ، Imperial Fora ، بازار های مشهور Trajan، Capitoline hill و موزه های مرتبط با آنها قرار دارد.

 • منطقه مرکزی شمالی

این منطقه شامل بخش شمالی رم می شود که خانه آثار ارزشمندی مانند Villa Borghese ، the Spanish Steps  و مناطق زیبا و دیدنی Parioli و Salario می باشد.

 • منطقه تراستور (Trastevere )

یکی از مناطق جذاب ایتالیا است که در جنوب واتیکان و در سمت غرب تیبر واقع شده است. این منطقه پر از خیابان های بلوک بندی شده و میدان هایبسیار دیدنی و جذاب است که الهام بخش بسیاری از هنرمندان بزرگ ایتالیا و حتی جهان مانند Giorgio de Chirico بوده است. امروزه این منطقه را باید منطقه مسلم هنر رم دانست.

 • منطقه آونتینو تستاچیو (Aventino-Testaccio )

منطقه ای با مسیرهایی نفس گیر و بسیار دیدنی  در رم  با مناظری که قطعا مسافران را سورپرایز خواهد کرد. در این مناطق غذاهای بومی و لذیذ ایتالیا واقعا ارزش امتحان کردن دارد.

 • اسکوئیلینو سان گیووانی (Esquilino-San Giovanni )

این منطقه در جنوب ترمینی (Termini ) واقع شده است و بازارهای داخلی زیادی دارد. ضمن اینکه در این منطقه می توانید از آثاری چون piazza Vittorio Emanuele II و Cathedral of Rome – Saint John در لاتران (Lateran ) بازدید کنید.

 • منطقه نومنتانو (Nomentano )

منطقه ای که در پشت ایستگاه اصلی قطار واقع شده است. زندگی شبانه این منطقه در San Lorenzo شهرت زیادی دارد.

مناطق اطراف رم

 • شمال رم

پر از محله هایی در سمت شمال مرکزی رم

 • جنوب رم

دارای محله هایی وسیع، منطقه ای که پارک Appian Way به همراه چندین قبرستان تاریخی و چندین معماری برجسته فاشیستی اروپایی می باشد.

 • منطقه اوستیا (Ostia )

یک منطقه رومی که از روم جدا نیست، با مناظر دیدنی رو به دریا، چندین ساحل مشهور  و خانه خرابه های Ostia antica و بندر مشهور روم باستان.

با توصیف این مکان ها بهتر می توان به وجهه تاریخی و محل قرار گرفتن آثار تاریخی و دیدنی هر منطقه واقف شد و در ضمن به راحتی می توانید برای سفر خود به رم برنامه ریزی داشته باشید.

شهر جاویدان و ادب یرم  زمانی در بین رودخانه تیب و بین کوه های آپنن و دریای تیرلان به عنوان یک شهر معمولی شناخته می شد  اما با قدرت گرفتن روم این شهر بعد ها به یکی از مهم ترین شهر های اداری یا تاثیر گذار امپراطوری روم تبدیل شد که قدرتمندترین امپراطوری در دوران خود به حساب می آمد. این امپراطوری توانست سراسر مناطق اطراف خود را  که قلمرو گسترده ای از انگلیس تا بین النهرین  را در بر می گرفت به مالکیت خود در اورد.

امروزه نیز رم به عنوان محل جلوس دولتمردان ایتالیا و پایتخت این کشور شناخته می شود  و بسیاری از وزارتخانه ها و دفاتر مهم دولتی و بین المللی در این شهر واقع شده اند.

شهر رم خود دارای 2.6 میلیون نفر جمعیت است که اگر مناطق حومه ان را هم به جمعیت شهر رم اضافه کنیم جمعیت این شهر بالغ بر 4.2 میلیون نفر خواهد شد.

از نظر معماری و فرهنگی شهر رم دارای تضادهای عجیبی است. منظور اینکه درست زمانی که شما در بین کاخ های با شکوه و بسیار بزرگ در حال قدم زدن هستید به یکباره وارد مسیرها و راه هایی می شوید که به کوچه های تنگ و باریک می رسد و پر است از خانه های کوچک و کلیساهای قدیمی کوچک.  یا اینکه شما می توانید در منطقه ای با تماشای یک کاخ بزرگ و زیبا و با خیابان یا بلوار دیدنی و درختان بزرگ و قد کشیده به یکباره در داخل خیابانی قدیمی و باستانی مربوط به قرون وسطی مشاهده کنید.

برای دو هفته در ماه اوت بسیاری از مردم ساکن شهر رم به رسم یک عادت قدیمی تمامی کسب و کارها و مغازه های خود را تعطیل می کنند تا به زادگاه و شهر خود بروند. هر چند امروزه بسیاری از این عادت دست برداشته اند و اغلب مغازه ها و رستوران ها بخصوص در مناطق تاریخی و گردشگری  در تابستان های تماما باز هستند و تعطیلی ندارند .

درجه هوا در این زمان خیلی مطلوب نیست، به همین دلیل اغلب مسافران ماه اوت را برای سفر به رم انتخاب نمی کنند ، حتی برخی از مغازه ها تعطیل هستند و ممکن است پشت درب آنها نوشته شده باشد chiuso per ferie  ( به معنی برای تعطیلات بسته است ). هر چند باز هم در این ایام برخی از مغازه ها و رستوران ها همانگونه که توضیح داده شد باز هستند.

جالب است بدانید شهر رم با تهران خواهر خواندگی دارد. این شهر دقیقا معلوم نیست چه زمانی بنیان نهاده شده است اما افسانه ای وجود دارد که گفته می شود فردی به نام انیید که از بازماندگان جنگ تروا بود به این سرزمین آمده یا فرار کرده و در ایتالیا ساکن شده است.

 بعد ها نوادگان او به نام های رموس و رمولوس توسط پادشاهی که قاتل پسران بوده به آب انداخته می شوند ولی این دو با پرستاری یک گرگ ماده بزرگ می شوند  و همین دو نفر هستند که شهر رم را بر روی هفت تپه  در نزدیکی رود تیبر بنیان می گذارند.

هر چند این موضوع به افسانه شباهت دارد اما آنچه که مسلم است شهر رم توسط افرادی غیر بومی در ایتالیا بنا شده است و به عقیده برخی از کارشناسان احتمال دارد این افراد از مردمان بابل بوده اند.

تاریخ رم هم همانند همه شهرها و امپراطوری های بزرگ داراه سه دوره تاسیس و جمهوریت، امپراطوری و قدرت و افول و سقوط است. حتی در تاریخ ایران هم به خوبی می توان فهمید که امپراطوری رم تا کجاها پیشروی کرده و چه قدرت بزرگی بوده است هر چند این امپراطوری بارهای امپراطوری پارس را شکست داده و بارها هم از پارس ها شکست های سختی خورده است. امروزه میراث رم باستان هنوز هم شکوفایی و ابهت برای شهر رم را به همراه دارد.

مردم رم ، مردمی خوش پوش و خوش برخورد هستند، این شهر را به عنوان چهارمین مرکز مد دنیا می شناسند  یعنی درست بعد از میلان، نیویورک و پاریس و از این نظر با لندن هم رقابت نزدیکی دارد.

خانه های ساخته شده در رم همگی دارای معماری زیبا و لوکس هستندف جواهرات و زیور آلات رم مشهور است و بسیاری از برندهای مشهور دنیا مانند ورساچه، آرمانی، گابانا و دولچه  و شنل متعلق به رم است.

سالیانه میلیون ها نفرر از این شهر بازدید می کنند و از این حیث در ایتالیا در رتبه نخست قرار دارد. شهر رم در آمار مربوط به سال 2007 به عنوان یازدهمین  مکان پر بازدید جهان شناخته شد. رم سومین شهر در اروپا از نظر گردشگران است که ارزش دیدن دارد.

طراحی فضاهای شهری و بسیار از زیرساخت های لازم برای رشد توریست بی تاثیر نبوده است. سیستم حمل و نقل ریلی یا مترو شهر رم در سال 1955 تاسیس شد و امروزه با داشتن بیش از 73 ایستگاه در مناطق مختلف تقریبا تمامی شهر و اطراف آن را به راحتی و با ظرفیت بالا پوشش می دهد.

شرکت گردشگری ملکه رویا با بیش از سال های تجربه موفق در برنامه ریزی گردشگری در بسیاری از شهرهای بزرگ و کوچک دنیا و برگزاری انواع تورهای اختصاصی و ترکیبی در دل اروپا آماده ارائه پیشرفته ترین و دقیق ترین برنامه های گردشگری به علاقمندان اروپا گردی و رم گردی می باشد. برای اطلاع از آخرین تورها و برنامه های شرکت کافه رویا همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ونیز (Venice )

ونیزی شهری در منطقه ونتو (Veneto ) ایتالیا در شمال شرقی این کشور است. شهر ونیز که گویی همچنان همان شهر 60 سال پیش است یکی از زیباترین و منحصر به فرد ترین شهرهای دنیا است که در طول سال های زیادی دست نخورده باقی مانده و تنها جاذبه هایی به این شهر افزوده شده است.

اصلا مشخص نیست که ونیز را باید یک جزیره نامید و یا یک مجمع الجزایر چرا که این شهر حالت جزیره ای دارد و به عنوان یک جزیره معروف شده است ولی در واقعیت این شهر مجموعه ای از جزایر کوچک و به هم نزدیک است که بوسیله آب و کانال های آبی از هم جدا شده است.

 به همین دلیل اغلب محل های این شهر را می توان با پای پیاده دید و اگر قصد دارید به منطقه یا محلی دیگر بروید باید قایق را انتخاب کنید و قایق حکم تاکسی را در این شهر دارد.

ونیز به دلیل این شرایط خاص و بسیاری از جاذبه های تاریخی و گردشگری دیگری که دارد به عنوان یکی از گردش پذیرترین شهرهای دنیا شناخته می شود که هر ساله میلیون ها نفر گردشگر را میزبانی می کند.

ونیز یکی از شهرهای مهم ثبت شده در لیست آثار ارزشمند یونسکو است و دلیل آن به راحتی می توان تنها با یک سفر چند روزه به این شهر متوجه شد. شمار زیادی از آثار تارخی، هنری، نمونه های معماری و ساختمان ها و فضاهای بسیار عالی مهم ترین دلایل این امر هستند. تخمین ها نشان می دهند که بر اساس میانگین سالیانه بیش از 20 میلیون نفر از شهر ونیز دیدن می کنند.

ونیز در مجموع از 118 جزیره کوچک تشکیل شده است، پل ارتباطی بین این جزایر با کانال های آبی ایجاد شده است و در مسیر آن البته پل های زیادی تعبیه شده تا بعضا نیازی هم به قایق نباشد. وجود این شرایط باعث شده تا ونیز به شهر آب ها یا شهر روی آب شهرت بگیرد. ونیز را یکی از شهرهای عضاق جهان هم می دانند، این شهر بسیار زیبا، رمانتیک و دلپذیر است و فضاهای کاملا خاص و متعلق به خودش را دارد که در هیچ نقطه ای دیگر از دنیا چنین نماها و فضاهایی را تجربه نخواهید کرد.

البته نباید تنها داشتن موهبت های تاریخی و فرهنگی و هنری و یا شرایط این شهر که بر روی آب قرار دارد را دلیل اصلی موفقیت این شهر در جذب گردشگر و شهرت آن دانست. عوامل زیادی در راه تعالی این شهر نقش داشته اند که شاید ایجاد زیر ساخت ها و شرایط مناسب گردشگری یکی از اصلی ترین این موارد باشد به شکلی که با وجود حضور میلیون ها نفر در شهر ونیز بخصوص در فصول گردشگری باز هم فضای کافی و امکانات کامل برای تمامی گردشگران فراهم شده است تا هیچ یک از مسافران احساس کمبود نداشته باشند.

ضمن اینکه در ونیز سالیانه جشن ها، جشنواره ها و کارناوال های مشهوری هم به راه می افتد که علاقمندان به فیلم، موسیقی و هنر را کاملا ارضا می کند.

مثلا هر ساله در اواخر ماه آگوست جشنواره مشهور فیلم ونیز در این شهر برگزار می شود و یا در ماه فوریه کارناوال مشهور ونیز راه می افتد که یکی از قدیمی ترین و البته دیدنی ترین کارناوال های جهان است. در این کارناوال بسیاری از مردم با ماسک های جالب به خیابان آمده و شادی می کنند و کریستال های مشهوری نیز ساخته می شود که در خود ونیز و در منطقه مورانو و بورانو ساخته می شود.

دقیقا مشخص نیست زمان سکونت انسان در منطقه ونیز کی بوده است، بصورت کلی آثاری از زندگی انسان در ما قبل تاریخ نیز در این شهر دیده شده است. اما سکونت در ونیز به شکل امروزی مربوط به 800 سال بعد از میلاد مسیح است.  تا قبل از این اغلب ماهیگیران و برخی از افرادی که مشاغل مرتبط با دریا داشتند رفت و آمدی در ونیز داشته اند اما کم کم ونیز به شکل یک محل سکونت در می آید.

 بسیاری از شواهد نشان می دهد که برای اولین بار رومیان بودند که با ساخت بنادر مختلف در این منطقه به کسب و کارهای این منطقه رونق دادند و شکل امروزی شهر ونیز را ایجاد کردند. بسیاری از آثار تاریخی شهر ونیز نیز مرتبط با دوران رومیان است.

ونیز که به شهر کانال ها هم شهرت دارد امروزه به یکی از شهرهای پیشرفته دنیا تبدیل شده است که البته نقش گردشگری آن بسیار مشهود است. جمعیت ساکن این شهر دوست داشتنی حدود 700 هزار نفر و یا کمتر است. البته ایتالیایی ها خودشان ونیز را با نام ونتزیا می شناسند پس اگر با یک ایتالیایی صحبت کردید باید به این نکته توجه داشته باشید.

جزیره های نزدیک  به هم شهر ونیز با استفاده از پل هایی به هم ارتباط داده شده اند و آنهایی که دورتر بودند تنها با استفاده از قایق قابل دسترسی هستند. ونیز تاریخی در مرکز شهر ونیز قرار دارد و بصورت کلی باید به شش قسمت ان را تقسیم کرد که عبارتند از:  درسودورو، سانتا کروچه، سن پلو، سن مارکو، کانا رجو و کاستلو. این شش منطقه در مرکز شهر ونیز و در اطراف کانال بزرگ واقع شده اند. این کانال 150 کانال کوچک را به هم وصل می کند.

در ونیز به غیر از این شش ریز جزیره جزایر مهم دیگری هم وجود دارند که شهرت خاص خود را دارند. مثلا  شهر مورانو که به کار کریستال و شیشه پیشه اصلی مردم آن است، یا بورانو که کار توری بافی می کنند و خانه های رنگارنگی در این جزیره ساخته شده است، یا قدیمی ترین جزیره ونیز که تورچلو نام دارد و جزیره لیدو که به خاطر داشتن شکل خاص و ساحلی بسیار مشهور شناخته می شود.

یکی دیگر از دلایل شهرت و جذابیت شهر ونیز آب و هوای بسیار خوب این شهر است. ونیز به ندرت هوای صفر و زیر صفر درجه را حتی در سردترین زمان های زمستان تجربه می کند. در سرد ترین حالت ونیز دمای 4 یا 3 درجه بالای صفر دارد.

در تابستان ها هم نهایتا دمای هوا در بالاترین حالت به 24 درجه سانتیگراد می رسد که باعث شده در اغلب ماه های سال بتوان به راحتی به ونیز سفر کرد زیرا آب و هوای غالب مدیترانه ای دارد.

حسن دیگر این شهر این است که به هیچ عنوان یک خودرو هم در این شهر نیست و از همین رو به شهر بدون خودرو شهرت یافته است. برای فرار از خودرو های بزرگ و کوچک و داشتن استراحت از صدا و آلودگی این هیولا ها شاید ونیز بهترین شهر باشد.

اتفاق جالبی که در شهر ونیز گاها می افتد و این موضوع اغلب مربوط به فصل های پاییز و بهار است بالا آمدن آب دریا و یا همان مد است. در این زمان مد باعث می شود تا آب در همه کوچه و پس کوچه ها جای شود. البته در مواقعی هم وجود طوفان باعث می شود که شرایط بدتر شود.

 البته نوع ساختار خانه ها به شکلی است که این مشکل در داخل خانه ها دیده نمی شود و یا مشکلی برای خود مردم ونیز محسوب نمی شود و این امر کاملا عادی است. اما با این حال در طی برنامه ریزی و اجرای یکی از بزرگترین پروژه های دست بشر یعنی سد متحرک از سال 2003 به این طرف دولت ایتالیا و شهر ونیز به دنبال مقابله با این شرایط و بهبود شرایط زندگی در این شهر است.

حضور در شهری بی خودرو و استفاده از قایق خود یکی از جاذبه های اصلی شهر ونیز است. اما بی تردید حضور در چنین شهری یعنی بهترین شرایط برای قدم زدن و پیاده روی . اغلب مناطق این شهر را می توان با پای پیاده و به راحتی قدم زد، در طول شب بسیاری از رستوران ها و کافه های مناطق مختلف شهر ونیز باز هستند و زندگی شبانه در این شهر شهرت زیادی دارد.

تصور کنید در دل شب قدم زنان به یکی از مناطق بکر آن وارد شده و در رستوران و یا کافه آنجا قهوه های ناب ایتالیایی را نوش جان کنید و از سکوت بی مثال شهر بدون خودرو استفاده کنید. اصلی ترین جزیره مرکزی شهر ونیز به نام ریالتین را می توان تنها در یک ساعت تماما قدم زد.

راه ها و کوچه های شهر ونیز باریک است. در قدیم تنها مسیر ارتباطی شهر کانال ها بودند و حتی درب ساختمان ها به سمت کانال ها باز می شد و به همین دلیل معابر بسیار باریک ساخته می شدند چون کارایی زیادی نداشتند.

از جاذبه های گردشگری اصلی شهر ونیز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میدان سنت مارک ( Mark’s Square)
 • پل افسوس ها (Bridge of Sighs)
 • گراند کانال (Grand Canal)
 • کلیسای سنت مارک ( Mark’s Basilica)
 • کاخ دوج ها (Doge’s Palace)
 • پل ریالتو (Rialto Bridge)
 • گوندولا (Gondola)
 • برج کلیسا سنت مارک ( Mark’s Campanile)
 • سانتا ماریا دلا سالوت (Santa Maria della Salute)
 • آرسنال (Arsenale)
 • ریوا دلی اسکیاوونه (Riva Degli Schiavone)
 • زاتره (Zattere)
 • خانه طلایی (Ca’ d’Oro)
 • مکتب بزرگ سنت مارکو (scuola Grande di San Marco)
 • کلیسای سن زاکاریا (Chiesa di San Zaccaria)
 • تئاتر ققنوس (Teatro La Fenice)
 • موزه تاریخ نیروی دریایی (Naval History Museum)
 • مدونا دل اُرتو (Madonna dell’Orto)
 • واپورتو (VAPORETTO)
 • لیدو (Lido = ساحل)

البته تمامی مناطق گردشگری فوق به مکان ها و ساختمان های دیدنی تعلق دارد که این یعنی شهر ونیز به عنوان شهر روی آب مناطق طبیعی بسیار زیاد، سواحل  فوق العاده دیدنی و آرامشی مثال زدنی هم دارد. به این موارد باید انواع رستوران ها و کافه ها و شب زنده داری ونیز را هم اشاره کرد.

برای دیدن تمامی این جذابیت ها و مناطق گردشگری برنامه ریزی مناسب و داشتن شرایط مناسب بسیار اهمیت دارد. گروه گردشگری ملکه رویا شما برای شما برنامه ریزی بسیار دقیق و حساب شده ای دارد. شما می توانید در تورهای منحصر به فرد ملکه رویا و یا در تورهای ترکیبی ما به شهر ونیز با ما همسفر شده و خاطراتی بی بدیل را برای خود و خانواده خود ایجاد کنید.

آژانس بین المللی گردشگری ملکه رویا با افتخار آماده ارائه بهترین تورها و برنامه های سفرهای گردشگری به شهرهای مختلف اروپا و یا به صورت ترکیبی به چندین شهر دیدنی در دل اروپا با قیمت های فوق العاده به علاقمندان اروپا گردی می باشد.

فلورانس

فلورانس پایتخت منطقه توسکانی در کشور ایتالیا و یکی از زیباترین شهرهای تاریخی اروپا است. فلورانس حدودا 366.500 نفر جمعیت دارد و به جواهر فرهنگی، هنر و معماری ایتالیا محسوب می شود.

فلورانس زادگاه رنسانس ایتالیا است. این شهر از نظر سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی برای 250 سال مهم ترین شهر در اروپا بوده است، یعنی از چند سال قبل از سال 1300 میلادی تا چند سال بعد از دهه اول 1500 میلادی شهر فلورانس شکوفاترین دوران خود را تجربه کرده است.

فلورانس ها پول را بصورت طلای فلوران اختراع کردند. همین پول بود که باعث شد اروپا از دوران تاریک خود دور شود و خود را از بحران آن سال ها نجات دهد ، پولی که توسط فردی به نام پترارچ (Petrarch ) اختراع شد، یکی از اهالی شهر فلورانس که خانواده اش به آرزوو (Arezzo ) تبعید شده بودند.

آنها برای توسعه صنعت سراسر اروپا  از بریتانیا تا نروژ و از لیون تا مجارستان سرمایه گذاری کردند. آنها پادشاهان انگلیسی را در طول جنگ 100 ساله تامین مالی کردند، بسیاری از بازسازی ها را انجام دادند و اقدامات مالی بسیار زیادی برای شکوفایی اروپا و خروج از بحران انجام دادند.

دانته، پترارچ و بوکاکوچو از بزرگانی بودند که از زبان بومی خود استفاده کردند ، آثار فرهنگی و ادبی زیادی را نوشتند و در واقع بنیان گذاری خروج زبان لاتین به عنوان زمان مشترک در سراسر اروپا را نهادینه کردند.

این فلورانس ها و به احتمال بسیار قوی فلیپو  برونیسچی (Filippo Brunelleschi ) و لئون باتیستا آلبرتی ( Leon Battista Alberti) بودند که معماری نئو کلاسیک و رنسانس را به وجود آوردند. این معماری انقلابی راه خود را به سمت بسیاری از شهرهای بزرگ و نامدار جهان مانند روم، لندن، پاریس و بسیاری از شهرهای دیگر از بارسلونا تا سن پترزبورگ را در بر گرفت.

فلورانس ها بودند که نیروی محرکه عصر جدید را کشف کردند. بانکداران فلورانس بودند که هنری دریا نورد و کاشفان پرتغالی را تامین مالی کردند تا مسیرهای دسترسی به افریقا و هند و شرق دور را پیدا کنند و ثبت کنند. بواسطه همین مسیر یابی ها بود که یک فلورانس دیگر به نام پائولو دل پوزو توسکانلی (Paulo del Pozzo Toscanelli ) توانست یک نقشه اولیه از جهان هستی ایجاد کند و بواسطه همین نقشه بود که کلمبوس تمامی سرمایه گذاری اقتصادی خود را به پادشاهان اسپانیایی فروخت و با استفاده از این پول اولین سفر دریایی خود را آغاز کرد.

نقشه محبوب پروژه مرکاتو در واقع نقشه اصلاح شده  توسکانلی است با در نظر گرفتن این موضوع که آمریکایی ها علنا نام فلورانس را از مسیر ایجاد این نقشه حذف کرده اند. خود نام نیمکره غربی از نام یک نویسنده فلورانس که ادعا می کرد که یک کاوشگر و نقشه کش است به نام آمریگو وسپوچی (Amerigo Vespucci ) گرفته شده است.

گالیله و بسیاری دیگر از دانشمندان پیشگام علوم اپتیک، بالستیک، نجوم، آناتومی و غیره در این شهر بودند. همچنین دانشمندانی مانند پیکو دللا میراندالا، لئوناردو برونی، ماکیاولی و بسیاری دیگر که زمینه را برای درک ما از علوم سیاسی فراهم کردند نیز در این شهر زیسته اند.

اپرا در فلورانس اختراع و رونمایی شد.

و این تنها قسمتی از اتفاقاتی است که در این شهر افتاده است، شهری که هیچگاه جمعیتی بیش از 60 هزار نفر را از اولین حمله طاعون به این شهر در سال 1348 تا بسیار زمان های طولانی تر قبل از این که این شهر اهمیت خود را از دست بدهد، نداشته است.

فلورانس محل زندگی مدیچی ( Medicis) بوده است، خانواده مدیچی در تغییر شکل جهان تا به امروز بدون تردید بیشترین سهم را داشته اند.  حتی اگر از تمامی هنرهایی که آنها به آن پرداختند چشم پوشی کنیم، این خانواده مدیچی بودند که به ایتالیایی ها آموختند که چگونه دولت را اداره کنند و از ایتالیا این روش اداره امور کشور به سایر کشورهای اروپایی انتشار داده شد. فقط به عنوان یک نمونه : کاترین مدیچی با هنری دوم پادشاه فرانسه ازدواج کرد و بعد از مرگ هنری ، کاترین فرانسه را به عنوان قیم فرزندان جوان پادشاه اداره کرد و فرانسه را به اولین کشور مادری اروپا یا کشور ملی در اروپا تبدیل کرد. او رنسانس را به فرانسه برد و از قلعه لوئر بسیاری از چیرها را به لشکریان اموخت.

او ملکه اروپا در قرن 16 و 17 بود. پسران او شامل سه پادشاه فرانسه به نام های فرانسیس دوم، چارلز نهم و هنری سوم  بودند. کاترین تا مدت سی سال امور کشور را علنا به دست داشت و رد پای او در برخی از جنگ ها دیده می شود و در زمان خود خیلی محبوب نبود.

فلورانس همچنین زادگاه هنرمندان بزرگی مانند آرنوفو، گیتو، بانکو  و اکللو و بسیاری از هنرمندان دیگر است. شهرت فلورانس زمانی به حدی بود که پاپ بونیفنس در سال 1300 در اظهاراتی جالب گفت : ارسطو اشتباه می کند جهان از 5 عنصر تشکیل شده است نه 4 عنصر، خاک، هوا، آتش، آب و فلورانس.

تردیدی نیست که فلورانس هم اکنون به یکی از زیباترین شهرهای دنیا تبدیل شده است . روح هنر و رنسانس در سراسر این شهر حاکم است. اغراق نیست اگر بگوییم برای مشاهده تمامی زیبایی های فلوانس باید شهر را پیاده تماما چندین بار قدم بزنید.

در توصیف این شهر همین بس که بگوییم شهر فلورانس در سال 1982 تماما به عنوان یک میزاث فرهنگی کامل در یونسکو ثبت شده است.

زبان رسمی مورد استفاده در فلورانس ایتالیایی است و واحد پول رسمی این شهر هم همان یورو است. هزینه های زندگی و بازدید از جاذبه های گردشگری این شهر متوسط و به نسبت بسیاری از شهر ها ارزان تر است.

آب و هوای فلورانس

فلورانس در مجموع دارای آب و هوای معتدلی است. تابستان های گرم و مرطوب با شب های خنک دارد و زمستان های سرد با شب های سردتر البته نه به شکل بسیار سرد دارد. فلورانس در تمامی فصول سال بارندگی کم وبیش دارد اما در تابستان این میزان بسیار کمتر است.

بهترین موقع سفر به شهر فلورانس

هر چند اغلب مسافران به دلایلی فصل تابستان را برای سفر به شهر دوست داشتنی فلورانس انتخای می کنند اما شهر فلوانس دارای آب و هوای معتدلی است که نه زمستان های خیلی سرد و نه تابستان های خیلی داغ و گرمی دارد و به همین دلیل در اغلب ماه های سال می توان به راحتی و بدون مشکلات آب و هوایی به این شهر سفر کرد.

اما بصورت کلی پاییز و تابستان به دلیل داشتن بارندگی کمتر و گرم تر بودن هوا شاید بهتر از زمستان و بهار باشد. اما نمی توان این نکته را هم نادیده گرفت که در فصل پاییز شهر فلورانس به دلیل رنگارنگ شدن درختان و کوچه پس کوچه های شهر و همچنین به دلیل ریزش برگ ها و شرایط اقلیمی به نوعی دوست داشتنی تر می شود. بسیاری از افرادی که فلورانس را شهر عشاق می دانند شاید پاییز این شهر را دیده باشند.

 قدم زدن بر روی برگ ها و پیاده روها و داشتن مناطر بی نظیر در شهر در این فصل کاملا تمامی محیط ها را رویایی می کند.

جاذبه های اصلی گردشگری فلورانس

با تمامی توصیفات و آورده های فوق و با توجه به اینکه خود یونسکو هم تمامی شهر را به عنوان یک کل در لیست آثار خود ثبت کرده کار انتخاب به ترین و اصلی ترین جاذبه های شهر فلورانس بسیار بسیار دشوار است. شاید برخی کلیسای جامع شهر فلورانس را به عنوان پیشگام کلیساهای بزرگ اروپایی و از سه کلیسای بزرگ تارخی جهان می باشد را به عنوان برترین اثر یا جاذبه بدانند.

 سبک و هنر رنسانس و طراحی و معماری فوق العاده داخلی و بخصوص خارجی این کلیسا به عنوان الگویی برای سایر کلیسا های جهان قرار گرفت.

با این وجود در ادامه بهترین جاذبه های شهر زیبای فلورانس به عنوان قلب ایتالیا را به هم مرور خواهیم کرد و در مطالبی دیگر توصیف هر یک را عنوان خواهیم کرد:

 • کلیسای جامع سانتا ماریا ( Cathedral of Santa Maria del Fiore )
 • تعمید گاه سنت جان (Baptistery of St. John )
 • پل پونته وچیو ( Ponte Vecchio )
 • موزه سن مارکو ( museo di san marco )
 • قلعه قدیمی فلورانس ( Palazzo Vecchio )
 • رود آرنو ( Arno river )
 • میدان سینیوریا ( Piazza della Signoria )
 • قصر مدیچی ( Medici Chapel)
 • پارک بوبولی ( Boboli Gardens)
 • کلیسای سانتا ماریا نوولا ( Santa Maria Novella)
 • کلیسای سانتا کروسه ( Santa Croce)
 • پل ویکو (Ponte Vecchio )
 • کاخ و گالری اوفیتزی ( Uffizi Palace and Gallery)

این تنها تعدادی از جاذبه های تاریخی و گردشگری شهر فلورانس است. طبیعت زیبای شهر و چشم انداز شهر نیز از جمله دیگر موارد خاص و دیدنی فلورانس است.

سفر به فلورانس

برای سفر به فلورانس بهترین راه ها را می توان مسیر های هوایی و یا زمینی دانست. بریا سفر زمینی باید از یکی از کشورهای دیگر اروپایی که در همسایگی ایتالیا قرار دارند و یا یکی از شهر های مهم دیگر ایتالیا با استفاده از قطارهای سراسری اروپا به این شهر سفر کنید و یا با قطارهای داخلی ایتالیا از شهر های روم و یا میلان و یا بسیاری دیگر از شهر های دیگر به فلورانس سفر کنید.

اما بهترین راه بخصوص برای افرادی  که در اروپا ساکن نیستند برای سفر به فلورانس استفاده از خطوط هوایی متنوع است. دو فرودگاه بزرگ و بین المللی در منطقه توسکانی یعنی فرودگاه پرتولا و فرودگاه پیزا گالیئو گالیله دو فرودگاه بسیار دیدنی و مدرنی هستند که از پر ترددترین فرودگاه های اروپا به حساب آمده و بسیاری از شرکت های هواپیمایی دنیا به این فرودگاه خدمات رسانی می کنند.

هزینه زندگی و اقامت در فلورانس

فلورانس از شهرهای بسیار با کیفیت اروپا از نظر سطح رفاه زندگی و امکانات زندگی می باشد. این شهر توسعه یافته از شهرهای خیلی گران اروپا محسوب نمی شود ولی در هر صورت هزینه های زندگی در این شهر هم کم نیست. البته راه هایی برای صرفه جویی در هزینه ها در زمان سفر به فلورانس وجود دارد اما بصورت میانگین باید هزینه زندگی در فلورانس را بالاتر از سطح میانگین اروپا دانست.

بصورت کلی برای صرفه جویی در هزینه ها می توانید از هتل های متوسط و سه ستاره یا دو ستاره شهر استفاده کنید. حتی برخی اقامت در هاستل ها و مسافرخانه های این شهر را انتخاب می کنند که هر چند هزینه بسیار کمتری پرداخت می کنند اما با این وجود به دلیل تعریف شدن استاندارد های مشخص برای این اماکن سطح بسیار مطلوبی برای اقامت چند روزه را فراهم کرده اند.

یا می توانید با تهیه بلیط های اشتراکی، پیش خرید بلیط، بازدید از مناطق تاریخی و گردشگری با استفاده از آفرهای پیشنهادی و غیره هزینه خود را کنترل کنید.

برای میل کردن غذا هم بصورت کلی پیشنهاد می کنیم که رستوران ها و کافه های بسیار لوکس و یا به اصطلاح برند شهر را انتخاب نکنید. غذا های ایتالیایی و بخصوص غذاهای فلوانس بسیار با کیفیت است و شهرت جهانی دارد. به راحتی می توانید با جستجو از مردم بومی مناطق مختلف از غذاهای با کیفیتی که در رستوران ها و یا بوفه های معمولی درست می شود ولی بعضا کیفیتی به مراتب بالاتر از رستوران های برند دارد استفاده کنید. بسیاری از گردشگران اعتقاد دارند که غذاهایی که بصورت محلی تهیه کرده اند مزه و طعم بهتری از غذاهای رستوران های مدرن و پیشرفته داشته است.

راه دیگر این است که با پرداخت حدود 60 یورو خودتان مواد اولیه غذایی با کیفیت و تازه را از بازارهای روز فلورانس تهیه کنید و اقدام به آشپزی کنید. در ضمن در زمان سفر به فلورانس بهتر است قهوه این شهر را حتما نوش جان کنید.

و اما هزینه های حمل و نقل در شهر فلورانس بسیار متغیر است. اگر قصد صرفه جویی در هزینه ها را دارید یک هتل ویا  مسافر خانه در مرکز شهر فلورانس اجاره کنید و بسیاری از جاذبه های شهر را بصورت پیاده بازدید کنید. یا حتی می توانید در صورت داشتن توان و انگیزه از یک شرکت کرایه دوچرخه یک دوچرخه کرایه کنید و اغلب مناطق را با استفاده از دوچرخه و با هزینه بسیار مقرو نبه صرفه بازدید کنید.

زیر ساخت های فلورانس انقدر پیشرفته و راحت هست که در صورت نیاز به استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به راحتی با هزینه کم از سیستم حمل و نقل عمومی که به همه مناطق شهر توسعه داده شده است استفاده کنید. اما اگر از تاکسی استفاده می کنید باید هزینه سنگین آن را در نظر داشته باشید.

آژانس مسافرتی بین المللی ملکه رویا با تکیه بر سال ها تجربه و دانش و با تعامل های بسیار سازنده با اغلب موسسات گردشگری اروپایی بهترین تورهای گردشگری به اروپا را با قیمت های استثنایی برنامه ریزی و به مشتریان خود پیشکش می کند. شما هم می توانید برای همراهی با ما و داشتن خاطراتی بکر و بی بدیل همین امروز با کارشناسان ما در موسسه گردشگری ملکه رویا تماس بگیرید و در تورهای ترکیبی و یا ویژه فلورانس ما، ما را همراهی کنید.

پرتغال

پرتغال به همراه کشور اسپانیا دو کشوری هستند که شبه جزیره ایبری را در جنوب غربی اروپا تشکیل می دهند.  پرتغال کشوری با فرهنگ غنی و منحصر به فرد است که به دلیل داشتن شهرهای پر جنب و جوی و حومه های شهری بسیار زیبا در بین کشورهای اروپایی و جهانیان شناخته شده است و تا حدی این حومه های دوست داشتنی باعث تمایز کشور پرتغال با همسایه خود یعنی اسپانیا شده است.

هر چند کشور پرتغال در سال های دور کشور چندان ثروتمند و غنی ای نبود اما با پایان دیکتاتوری در این کشور و معرفی دموکراسی در سال 1974 و بعد ها با ادغام این کشور به اتحادیه اروپا در سال 1986 پرتغال توانست از شرایط فقر خود که در بین فقیرترین کشورهای اروپای غربی قرار داشت خود را نجات دهد و هم اکنون به سطح بالایی از رفاه اجتماعی و زندگی در بین کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

توسعه و ایجاد ساختارهای بسیار مدرن و پیشرفته و روز افزون امروزه پرتغال را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری اروپا تبدیل کرده است. اما شاید در کنار تمامی این توسعه ای که در پرتغال ایجاد شده است دلیل اصلی رویکرد مسافران برای سفر به این کشور موقعیت شمال و جنوب این کشور  در کنار ساحل غربی شبه جزیره ایبرین و وجود چشم اندازه های بسیار چشمگیر و تنوع زیستی فوق العاده باشد.

شما می توانید رد یک روز از کوه های سر سبز و پوشیده از درخت مو در شمال پرتغال و انواع درختان به سمت کوه های سنگی  با دامنه های دیدنی و جذاب در مرکز این کشور و سپس به چشم اندازه های بسیار دیدنی بیابانی در منطقه آلندجو و نهایتا به سواحل تعطیلاتی  بسیار محبوب و عالی در منطقه الگرو سفر داشته باشید.

آب و هوای فوق العاده کشور پرتغال و سرمایه گذاری های اساسی و کلانی که در زیر ساخت های ورزشی و بخصوص ورزش گلف در سال های اخیر در این کشور انجام شده کشور پرتغال را به پناهگاه و سرزمین گلف بازها و ورزشکاران تبدیل کرده است.

در مجله ای Golfers Today یا گلف بازهای امروزی ، کشور پرتغال به عنوان بهترین مقصد گلف جهان شناخته شد.

اگر به دنبال یک دید کلی از مناظر، فرهنگ و شیوه زندگی در اروپا هستید ، بدون تردید پرتغال بهترین مقصد برای شما است. به غیر از گلف پرتغال به عقیده بسیاری از کارشناسان به عنوان بهترین مقصد برای گشت و گذار در اروپا است چرا که سواحل بسیار بی نظیر دارد و بخصوص در پاییز و زمستان  بسیاری از بزرگان دنیای موسیقی و هنر را به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع به سمت خود برای اجرای بزرگترین کنسرت های اروپا فرا می خواند.

پرتغال بخصوص در بین گردشگران کشورهای اروپای شمالی مانند انگلستان، آلمان، هلند، نروژ و سوئد به عنوان بهترین مرکز گردشگری برای بیش از 40 سال است که شناخته شده است. کشور پرتغال یک کشور متنوع با خط ساحلی با شکوه، آب و هوای گرن و برخی از بهترین و معروف ترین سواحل دنیا است.

بر اساس یافته های تاریخی پرتغال را باید کشوری 900 ساله دانست که نقش مهمی در تاریخ جهان و بخصوص در تاریخ اروپا داشته است. امروزه می توان پرتغال را یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا دانست. پرتغال در طول قرن های 15 و 16 فصل تازه ای را در تاریخ اکتشافات دنیا رقم زد. در واقع از مسیر کشور پرتغال بود که از طریق دریا مسیرهایی به سمت کشورهای مستعمره افریق مانند آنگولا، موزامبیک، کیپ ورد و غیره و یا هند در آسیا و همچنین کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل و ی بسیاری از مناطق دیگر آسیا ماند ماکائو، و اقیانوسیه باز شد .

در سال 1910 جمهوری پرتغال تاسیس شد و حکومت سلطنتی از بین رفت. با این حال این جمهوری دوامی نداشت و شکننده بود و بلافاصله یک دیکتاتوری نظامی در  پرتغال روی کار آمد و تا  سال پرتغال را مدیریت کرد و این کشور را به رکودی تاسف بار واداشت. در سال 1974 پرتغال تبدیل به یک کشور دموراسی محور آزاد شد و در سال 1986 به اتحادیه اروپا پیوست و به سرعت زیاد توانست تمامی استاندارد های اروپایی را در این کشور ایجاد کرده و توسعه دهد.

در حال حاضر کشور پرتغال به عنوان یکی از اعضا اصلی اتحادیه اروپا و به عنوان یکی از کشورهای سیستم مالی اروپا شناخته می شود و از سیاست های اتحادیه اروپا تبعیت می کند. . کشور پرتغال دارای یکی از شکوفاترین اقتصادهای جهانی است و شهر پوتو این کشور به عنوان یکی از بنادر مهم اقتصادی اروپا تلقی می شود.

آب و هوای پرتغال

شرایط آب و هوایی کشور پرتغال را نمی توان با اغلب کشورهای تیگر اروپایی مقایسه کرد. این کشور دارای تنوع آب و هوایی بسیار زیادی است و به دلیل واقع شده در انتهای جنوب غربی اروپا و سواحل اقیانوس اطلس تحت تاثیر آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. سواحل این کشور یکی از گرم ترین سواحل اروپا است اما با این وجود پرتغال در اروپا به کشور تمام فصول شهرت دارد.

با وجود اینکه آب و هوای مدیترانه ای در اغلب بخش های پرتغال غالب  است اما با این وجود سواحل واقع در شمال این کشور بی تاثیر از هوای خنک آتلانتیک نیستند. همین امر باعث شده تا در اوج گرمای تابستان بتوان سواحل شمالس پرتغال را از بهترین سواحل اروپا نامید زیرا هوایی بسیار مطبوع را در این سواحل بوجود اورده است.

یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین سواحل اروپا سواحل منطقه الگارو پرتغال هستند که هر ساله میلیون ها نفر برای استفاده از این سواحل راهی پرتغال می شوند. اما این تنها دلیل حضور خیل میلیون ها گردشگر به این سرزمین نیست، آب و هوای بسیار عالی، رفاه و سطح زندگی بالا، امکانات و زیر ساخت های مدرن و پیشرفته ، مناظر بسیار دیدنی و رویایی و آب و هوای متنوع پرتغال سبب شده تا این جمعیت در کنار سواحل زیبای پرتغال و آثار تاریخی بی شمار بتوانند از بسیاری از سازه های مدرن و پیشرفته و امکانات آن نیز بهره مند شده و پرتغال را همواره به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری خود بنامند.

مردم پرتغال

شاید برای اولین بار که مردم پرتغال را ببینید تعجب کنید، زیرا چنان با شما صمیمی و دوستانه برخورد می کنند که گویی سال ها است با آنها رابطه دوستانه داشته اید.  آنها بخصوص نسبت به توریست ها و گرشگران رویکردی جالب و بسیار خوب دارند.  هیچ فرقی ندارد از کدام کشور به پرتغال سفر کرده اید.

مردم این کشور کلا مهمان نواز بوده و تفاوتی بین دیگران نمی گذارند و موضوعی به نام نژاد پرستی در بین انها اصلا معنا ندارد.

موقعیت استراتژیک کشور پرتغال در سواحل غرببی اروپا  و کشف مسیرهای زیادی که بواسطه خود این کشور به دنیاهای دیگر باز شد باعث شده تا پرتغال به عنوان یکی از بهترین و در دست ترین مناطق گردشگری دنیا باشد. این کشور یکی از ورودی های اروپا است و خواه نا خواه بسیاری از مسافران مجبور به گذر از این کشور هستند. روابط دوستانه پرتغال با تمامی مردم دنیا زبان زد است و به دلیل حضور میلیونی گردشگر در این کشور استفاده از زبان انگلیسی در بین مردم پرتغال بسیار رایج است.

موقعیت جغرافیایی پرتغال

همانگونه که پیش تر توضیح داده شد موقعیت کشور پرتغال به عنوان یکی از اصلی ترین ورودی های اروپا و منطقه شنگن بسیار منحصر به فرد است. پرتغال در بین سه قاره آفریقا، آمریکا و اروپا واقع شده است و به راحتی به آسیا دسترسی دارد. تمامی شهرهای بزرگ و کوچک پرتغال هم حتی فرودگاه دارند. شهرهای بزرگ اغلب فرودگاه های بین المللی و شهرهای کوچک فرودگاه های داخلی با ارتباطاتی به بیرون از کشور دارند.

لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال تنها 2.5 ساعت با پاریس و اندن از طریق هواپیما فاصله دارد و حتی از طریق مسیرهای زمینی می توان در کمتر از دو ساعت بین شهر های اصلی پرتغال یعنی لیسبون، فارو و پورتو رفت و امد کرد.

کیفیت زندگی در پرتغال

بر اساس آمار گرفته شده در سال 2016 شهر لیسبون به عنوان چهل و دومین شهر از نظر سطح کیفی و رفاه اجتماعی برای زندگی در بین سایر شهر های بزرگ دنیا شناخته شد. هزینه زندگی در پرتغال نیز به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر دنیا بسیار مناسب تر است.

جامعه و فرهنگ پرتغال

کشور پرتغال خیلی کشور بزرگی از نظر مساحت و حتی  تعداد نفرات نیست، اما با این وجود کشور پرتغال به دلیل حجم داشته های آثار تاریخی، فرهنگی ، هنری و یا همچنین به دلیل تنوع محیط زیست و آب و هوا و سواحل بسیار عالی به عنوان یکی از غنی ترین کشورها در اروپا شناخته می شود.

نه تنها شهرهای بزرگ و دیدنی پرتغال که حوالی شهر های بزرگ آن نیز دیدنی است. در حاشیه شهر های بزرگ انواع روستاها و دهکده های ماهیگیری و بکر وجود دارد که تصاویر دیدنی و بی نظیری دارد، در همه شهرهای بزرگ و کوچک رد پای تاریخ اسپانیا ، روم و بسیاری از اتفاقات تاریخی دیگر که تاریخ پرتغال را ساخته اند می بینیم.

ترکیب زندگی تاریخی و با مدرنیزه شهری و تلفیق تاریخ و تکنولوژی امروزی را به راحتی می توان در جای جای این کشور با چشم دید. داشتن زندگی شباه فوق العاده، رستوران های بین المللی و محلی، انواع کافه ها و کافی شاپ ها، داشتن ایمنی و امنیت بالا و زیر ساخت های گردشگری چون بهترین هتل ها و اماکن اقامتی، بهترین سیستم حمل و نقل عمومی و غیره از عواملی است که دیدن هر یک از شهرهای پرتغال به ما وعده می دهد.

بصورت کلی می توان آثار برگزیده و دیدنی کشور پرتغال را به شرح زیر دانست. هر چند همواره در لیست بهترین مناطق گردشگری یک کشور آثار تاریخی و سواحل عنوان می شوند و این خود بزرگترین کم لطفی به سایر جاذبه های شهری و روستایی یک کشور بسیار دیدنی مانند پرتغال است:

 • شهر لیسبون
 • برج بلم (Belém Tower)
 • پورتو (Porto)
 • لیوراریا للو (Livraria Lello)
 • کلیسای سائو فرانسیسکو (Sao Francisco Church)
 • لاگوس
 • پونتا دا پیداد (Ponta da Piedade)
 • غار بناگیل (Benagil Cave)
 • سینترا (Sintra)
 • کاخ ملی پنا (Pena National Palace)
 • کویینتا دا رگالیرا (Quinta da Regaleira)
 • مادیرا (Madeira)
 • پیکو دو آریرو (Pico do Arieiro)
 • باغ گرمسیری کاخ مونت (Monte Palace Tropical Garden)
 • کویمبرا (Coimbra)
 • ماتا دو بوکاکو (Mata do Bucaco)
 • کتابخانه جوانینا (Joanina)
 • اوورا (Évora)
 • کلیسای کوچک استخوان
 • معبد رومی دیانا
 • آویرو (Aveiro)
 • قایق مولیسیرو (Moliceiro)
 • کوستا نوا (Costa Nova)

مردم پرتغال مردمی بسیار سنتی هستند و روش و آیین خاص خود را برای زندگی دارند اما با این وجود نسبت به مهمانان بسیار مودب و خوش رفتار هستند. سیستم بهداشت و درمان پرتغال به قدری پیشرفت کرده و توسعه یافته است که امروزه به عنوان نمادی برای این کشور شناخته شده است و از فاکتورهای تاثیر گذار در پیشرفت و رفاه اجتماعی مردم پرتغال به شمار می رود.

امروزه سرمایه گذاری در صنعتی بهداشت و درمان در پرتغال باعث شده که این کشور به یکی از قطب های پزشکی دنیا مبدل شود و روزانه تعداد زیادی از گردشگران تنها به دنبال دریافت خدمات درمانی ویزه این کشور وارد پرتغال شوند.

با این وجود هنوز هم سیاست های باز سرمایه گذاری در کشور پرتغال باعث شده تا بسیاری از بزرگترین سرمایه گذاری های جهان در سیستم های مختلف در این کشور سرمایه گذاری کنند.

بهترین دانشگاه ها که بعضا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان دیده می شوند، بهترین خدمات بیمارستانی، بهترین کارخانه های تولیدی، انواع برند های پوشاک و غیره در این کشور آزادانه فعالیت و سرمایه گذاری کرده اند و شمار این سرمایه گذاران رو به افزایش است.

سفر به کشوری با ویژگی های کشور پرتغال می تواند به عنوان یک سفر چند منظوره و بسیار مفید و خاطره انگیز تلقی شود.

 به همین منظور ما در آژانس گردشگری ملکه رویا آرزوهای شما را با ایجاد بهترین تورهای منحصر به فرد برای هر یک از شهر های پرتغال، تورههای ویژه پرتغال گردی و یا تورهای ترکیبی پرتغال با سایر کشور های اروپا به تحقق نزدیک خواهیم کرد. تنها کافی است با کارشناسان ما در شرکت ملکه رویا تماس گرفته و از شرایط و آفر های ویژه ما اطلاع پیدا کرده و با ما همراه شوید.

لیسبون

پایتخت پرتغال و یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین شهر های این کشور و البته اروپا ، شهر لیسبون است. این شهر که در سال های اخیر بخصوص رونق فرهنگی و زیر ساختی زیادی را تجربه کرده است یکی از زنده ترین و شاد ترین شهرهای دنیا و از پر رونق ترین شهرهای اروپای امروزی است.

لیسبون یکی از منحصر به فرد ترین شهرهای اروپای غربی است که با اقیانوس اجین شده و آب و هوای این شهر تحت تاثیر زیادی شرایط اقیانوسی است. لیسبون مسافران خود را با سنگ های آهمکی سفید و براق، کوچه های صمیمی و تاریخی و جذابیت های فراوان و مدرن پذیرایی می کند.

درست مانند شهرهای استانبول، امان، رم، مسکو، سان فرانسیسکو، ادینبورگ، برگن، پلویدیف، شفیلد، واشنگتن، دی سی، ایبادان و تورکو، شهر لیسبون هم شهر هفت تپه است و بر روی هفت تپه ساخته شده است.

لیسبون نه تنها یک شهر تاریخی است بلکه به دلیل تحولات سال های اخیر در پرتغال کاملا نوسازی شده است و بر اساس اصول مهندسی شهرسازی طراحی و بازسازی شده است. جمعیت خود شهر لیسبون حدود 3.340.000 نفر است  که با جمعیت شهرهای دیگر منطقه لیسبون به 564.480 نفر حدودا می رسد.

لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال که یکی از مسیرهای ورودی منطقه شنگن محسوب می شود از رونق اقتصادی بسیار زیادی بهره مند شده است و به عنوان دومین شهر اقتصادی شبه جزیره ایبری تلقی می شود، یعنی درتس بعد از مادرید اسپانیا قرار دارد.

لیسبون ثرومتمند ترین شهر پرتغال و یکی از غنی ترین شهرهای دنیا است و تاثیر این شهر را در اتحادیه اروپا نمی توان نادیده گرفت. البته تنها نباید از نظر اقتصادی این شهر را مهم تلقی کرد، شهر لیسبون از نشر سیاسی و فرهنگی نیز در پرتغال مهم ترین شهر محسوب می شود و اولین شهر گردشگری کشور پرتغال نیز هست.

از نظر تاریخی شهر لیسبون دستخوش تغییرات و فراز و نشیب های زیادی بوده است. موقعیت استراتژیک کشور پرتغال به عنوان مرکزی برای تبادل با سایر قاره های جهان از این شهر به عنوان یک شهر مهم بین المللی ساخت اما قبل از اینکه قاره آمریکا و مسیرهای رفت و امد به سایر قاره ها و کشورهای دیگر از این کشور شناخته شود هم شهر لیسبون اهمیت زیادی داشته است.

این شهر زمانی تحت سلطه امپراطوری روم بوده است که زمان ان را حدود 205 سال قبل از میلاد می دانند، شهری که رومی ها شهر فراخوانده به ان می گفتند.

 بعد از اینکه لیسبون به دست یک قوم آلمانی تبار در آمد و چندین سال تحت کنترل آنها بود نهایتا این آلفونسو هنری قویس بود که در فرآیند جنگ های صلیبی لیسبون را فتح کرد و دین مسیحیت را در این کشور رسمی کرد.

این آغاز شکوفایی شهر لیسبون بود، زیر نظر مسیحیان شهر لیسبون به مه مترین شهر پرتغال از نظر اقتصادی و فرهنگی تبدیل شد و ثروت های زیادی به سمت آن سرازیر شد.

با انتخاب شهر لیسبون به عنوان مرکز و پایتخت کشور پرتغال این شهر تغییرات زیادی را در زیر ساخت های خود ایجاد کرد. اما با عضویت کشور پرتغال در اتحادیه اروپا تغییرات زیر ساختی و نوین بسیار گسترده ای رد شهر انجام شد تا جایی که بعد از چند سال به یکی از بهترین و توسعه یافته ترین شهرهای اروپا تبدیل شد.

لیسبون در کنار تمامی توسعه های خود قسمت قدیمی و تاریخی شهر خود را حفظ کرده است و به همین دلیل دو سطح پیشرفته و شهری و قسمت قدیمی و تاریخی در این شهر دیده می شود. قسمت تاریخی شهر لیسبون در نزدیکی رود تژو واقع شده است و از نشانه های اصلی آن می توان بافتی تاریخی، کوچه پس کوچه های در هم تنیده و پیچ در پیچ و باریک و تپه هایی که با پله از آن باید بالا رفت را دانست. قسمت تاریخی شهر عمدتا بازسازی شده است و با استفاده از دیوارهای گلی رنگی و خانه های سنگی و کهنسال سعی شده حال و هوای تاریخی شهر همچنان محفوظ باقی بماند.

اما وقتی وارد قسمت مدرن شهر لیسبون می شوید گویی از شهری متفاوت بازدید می کنید. خیابان ها بسیار مدرن و با پهنای زیاد، ساختمان های مدرن و سر به فلک کشیده با بهترین تجهیزات ، انواع ایستگاه های گردشگری و خرید و تفریح و غیره که به نوعی می توان گفت گویی این شهر تازه تاسیس شده و وجود تاریخی را هیچگاه تجربه نکرده است.

هزینه های زندگی و خرید در شهر لیسبون به اندازه سایر شهرهای اروپای غربی و یا سایر کشورهای اروپایی نیست. پرتغال نیز به عنوان یکی از شهرهای اتحادیه اروپا واحد پول مشترک یورو را به اجرا گذاشته و خدماتی که به مسافران ارائه می دهد بسیار مناسب است. امروزه بیش از میلیون ها نفر از لیسبون سالیانه بازدید می کنند اما با این وجود به هیچ عنوان احساس کمبود از نظر امکانات رفاهی و اقامتی در این شهر احساس نمی شود.

برای کنترل هزینه ها در شهر لیسبون که از شهرهای متوسط رو به گران است می توان راه های زیادی را امتحان کرد. استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، انتخاب هتل های سه یا دو ستاره، مسافرخانه ها و استفاده از شرایط تخفیف ویژه در ایام خاص برای بازدید از اماکن تاریخی این شهر از جمله این موارد است.

 به عنوان مثال دولت پرتغال برای کمک به رشد گردشگری در این شهر اقدام به تهیه کارتی به نام کارت لیسبون (Lisboa Card ) برای گردشگران کرده است که با استفاده از این کارت ها گردشگران می توانند از حمل و نقل عمومی این شهر بصورت رایگان استفاده کنند.

همچنین با ارائه کارت لیسبون گردشگران می توانند از برخی از اماکن تاریخی بصورت رایگان و برای بازدید از برخی دیگر از تخفیف های زیادی بهره مند شوند.

البته برای دریافت کارت لیسبون باید هزینه پرداخت شود. مثلا برای 24 ساعت هزینه یک کارت برای بزرگسالان 18.50 یورو، برای 48ساعت 31.50 یورو، برای 72 ساعت 39 یورو باید پرداخت شود. البته لازم به توضیح است که ارزش واقعی این کارت ها برای زمانی است که شما بخواهید آثار تاریخی و گرشگری زیادی را در شهر مشاهده کنید و برای استفاده از سایر امکانات خیلی نمی توان صرفه اقتصادی در آن دید.

دانشجویان پرتغالی هم در شهر لیسبون می توانند از تخفیف های زیادی با کارت های دانشجویی شهری و یا ملی پرتغال دریافت کنند.

آب و هوای لیسبون

لیسبون دارای آب و هوای معتدل با زمستان های خنک و تابستان های گرم است. این شهر به شدت تحت تاثیر آب و هوای اقیانوسی است. در میان شهرهای بزرگ اروپایی در لیسبو نگرم ترین زمستان را تجربه خواهید کرد، یعنی حدود 15 درجه سانتیگراد بطور میانگین.

 برف و یخبندان در شهر لیسبون تقریبا اتفاق نمی افتد. تابستان ها نیز دمای متوسط شهر لیسبون 25 درجه سانتیگراد است. بارندگی اغلب در شهر لیسبون بصورت باران است و این هم عمدتا بارندگی رد زمستان و در تابستان کمتر شاهد بارش باران در این شهر هستیم.

با توجه به اینکه شهر لیسبون در نزدیکی اقیانوس قرار دارد آب و هوای این شهر اغلب تحت تاثیر باد است و گاهی ممکن است در کمتر از چند ساعت هوا تغییر کرده و بارندگی شود بنابراین بخصوص در زمستان داشتن چتر و روپوش توصیه می شود.

جاذبه های گردشگری شهر لیسبون

لیسبون یک شهر بین المللی و ارزشمند و تاثیر گذار در اتحادیه اروپا است. این شهر بسیار متنوع است و جاذبه های گردشگری این شهر را نمی توان به راحتی عنوان کرد.  لیسبون نه تنها از نقطه نظر تاریخی بلکه از نظر سواحل بکر و زیبا با ماسه های سفید اقیانوس اطلس، ساختمان های رنگی و استفاده ترکیبی از سازه ها و ساختمان های مدرن شناخته شده است.

اما بصورت عمده می توان شناخته شده ترین و مهم ترین آثار گردشگری  شهر لیسبون را به شرح زیر دانست:

 • بنای مقدس ژرومینوس | Jeronimos Monastery
 • قلعه سائو جورج | São Jorge Castle
 • تراموا ۲۸ | Tramway No. 28
 • قلعه ار دو بلم | Belém Tower
 • موزه کالوست گولبنکیان | Calouste Gulbenkian Museum
 • شهر سینترا و کاخ ملی سینترا | Sintra
 • کاشکای و استوریل | Cascais & Estoril
 • بنای یادبود اکتشاف (Monument to the Discoveries)
 • میدان هاسیو (Rossio)
 • آسانسور سانتا ژوستا (Elevador de Santa Justa)
 • قلعه سائو ژورژ (Castelo de São Jorge)
 • میدان بازرگانی (Praça do Comércio)
 • موزه گوبن کیِن (Gulbenkian Museum)
 • کلیسای سِو هاکی (São Roque)
 • کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

که البته باید به لیست موارد فوق به بسیاری دیگر از آثار و یا سواحل شهر لیسبون هم اشاره شود که تنوع گردشگری در شهر لیسبون را معنا می دهد.

مردم لیسبون عموما پرتغال صحبت می کنند اما از زبان انگلیسی و حتی فرانسوی هم در این شهر به خوبی استفاده می شود و زبان اسپانیایی نیز از زبان های رایج شهر مطرح می شود.

شهر لیسبون غربی ترین پایتخت و شهر بزرگ اروپا است. این شهر نه تنها از سواحل اقیانوس اطلس استفاده می کند بلکه رودخانه زیبای تاقوس هم در داخل آن جریان دارد. گسترش و توسعه شهر لیسبون با اضافه شده شهرهای دیگر به بافت قدیمی شهر اتفاق افتاده است و همین باعث شده تا مرکز شهر لیسبون بافت تاریخی خود را اغلب حفظ کند.

لیسبون از نظر طبیعیت هم چیزی کم ندارد. این شهر یکی از سرسبز ترین شهرهای اروپا است به طوری که بالغ بر 10 کیلوکتر مربع فضای سبز دارد که در کل اروپا بسیار کم نظیر است.

لیسبون از نظر دانش و تحصیلات نیز خدمات زیادی به اروپا و سایر دانشجویان کشورهای دیگر کرده است. در این کشور در کنار مدارس و کودکستان های بزرگ و چند ملیتی می توان به انواع مدارس راهنمایی و دبیرستان هیا پیشرفته بین المللی نیز اشاره کرد که هم بصورت دولتی و هم خصوصی اداره می شوند.

در شهر لیسبون 4 دانشگاه بزرگ و مطرح نیز وجود دارند. دانشگاه لیسبون که از قدیمی ترین دانسگاه های این کشور است، دانشگاه آی اس سی تی ای، دانشگاه نوین لیسبون و دانشگاه فنی لیسبون  که به این جمع می توان دانشگاه جامع پرتغال را هم اضافه کرد.

البته در سال های اخیر دانشگاه های د آوتونوما، سوپریور پاسیکولوگیا آپلیکادا، لوسوفونا، لوسیادا و دانشگاه مدرن لیسبون هم در این شهر ساخته شده است و خیل زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا با فرهنگ ها و قومیت های مختلف در این دانشگاه ها تحصیل می کنند و به همین دلیل شهر لیسبون به عنوان شهر دانشگاهی هم شهرت دارد.

برای بازدید از این شهر فوق العاده واقعا چند روز اقامت و گردش در این شهر زمان بسیار مختصری است. اگر برنامه ریزی مناسبی در این شهر نداشته باشید باید قید بازدید از بسیاری از جاذبه های این شهر را بزنید.

 اما اصلا نگران نباشید. موسسه گردشگری ملکه رویا با سال های تجربه و داشتن تجربه و دانش فراوان و ارتباطات موثر اقدام به برنامه ریزی و تهیه پکیج های گردشگری منحصر به فرد و استثنایی برای بازدید از این شهر بصورت مجزا و یا در غالب تورهای گردشگری ترکیبی با سایر شهرهای مطرح پرتغال مانند پورتو و یا بصورت ترکیبی با شهرهای بزرگ دیگر اروپا نموده است.

برای اطلاع از آفرها، تورها و خدمات منحصر به فرد موسسه گردشگری ملکه رویا همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

این پست چقدر مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا امتیاز دهید!

امتیاز متوسط / 5. تعداد رای:

با عضویت در سایت از تخفیفات ما بهرهمندشوید!

© تمام حقوق به شرکت خدمات مسافرت هوایی و جهانگردی ملکه رویا پارس متعلق است.
طراحی توسط: فلاح نت