پرتغال

پرتغال

3
(2)

پرتغال

پرتغال به همراه کشور اسپانیا دو کشوری هستند که شبه جزیره ایبری را در جنوب غربی اروپا تشکیل می دهند.  پرتغال کشوری با فرهنگ غنی و منحصر به فرد است که به دلیل داشتن شهرهای پر جنب و جوی و حومه های شهری بسیار زیبا در بین کشورهای اروپایی و جهانیان شناخته شده است و تا حدی این حومه های دوست داشتنی باعث تمایز کشور پرتغال با همسایه خود یعنی اسپانیا شده است.

هر چند کشور پرتغال در سال های دور کشور چندان ثروتمند و غنی ای نبود اما با پایان دیکتاتوری در این کشور و معرفی دموکراسی در سال 1974 و بعد ها با ادغام این کشور به اتحادیه اروپا در سال 1986 پرتغال توانست از شرایط فقر خود که در بین فقیرترین کشورهای اروپای غربی قرار داشت خود را نجات دهد و هم اکنون به سطح بالایی از رفاه اجتماعی و زندگی در بین کشورهای اروپایی تبدیل شده است.

توسعه و ایجاد ساختارهای بسیار مدرن و پیشرفته و روز افزون امروزه پرتغال را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری اروپا تبدیل کرده است. اما شاید در کنار تمامی این توسعه ای که در پرتغال ایجاد شده است دلیل اصلی رویکرد مسافران برای سفر به این کشور موقعیت شمال و جنوب این کشور  در کنار ساحل غربی شبه جزیره ایبرین و وجود چشم اندازه های بسیار چشمگیر و تنوع زیستی فوق العاده باشد.

شما می توانید رد یک روز از کوه های سر سبز و پوشیده از درخت مو در شمال پرتغال و انواع درختان به سمت کوه های سنگی  با دامنه های دیدنی و جذاب در مرکز این کشور و سپس به چشم اندازه های بسیار دیدنی بیابانی در منطقه آلندجو و نهایتا به سواحل تعطیلاتی  بسیار محبوب و عالی در منطقه الگرو سفر داشته باشید.

آب و هوای فوق العاده کشور پرتغال و سرمایه گذاری های اساسی و کلانی که در زیر ساخت های ورزشی و بخصوص ورزش گلف در سال های اخیر در این کشور انجام شده کشور پرتغال را به پناهگاه و سرزمین گلف بازها و ورزشکاران تبدیل کرده است.

در مجله ای Golfers Today یا گلف بازهای امروزی ، کشور پرتغال به عنوان بهترین مقصد گلف جهان شناخته شد.

اگر به دنبال یک دید کلی از مناظر، فرهنگ و شیوه زندگی در اروپا هستید ، بدون تردید پرتغال بهترین مقصد برای شما است. به غیر از گلف پرتغال به عقیده بسیاری از کارشناسان به عنوان بهترین مقصد برای گشت و گذار در اروپا است چرا که سواحل بسیار بی نظیر دارد و بخصوص در پاییز و زمستان  بسیاری از بزرگان دنیای موسیقی و هنر را به دلیل داشتن آب و هوایی مطبوع به سمت خود برای اجرای بزرگترین کنسرت های اروپا فرا می خواند.

پرتغال بخصوص در بین گردشگران کشورهای اروپای شمالی مانند انگلستان، آلمان، هلند، نروژ و سوئد به عنوان بهترین مرکز گردشگری برای بیش از 40 سال است که شناخته شده است. کشور پرتغال یک کشور متنوع با خط ساحلی با شکوه، آب و هوای گرن و برخی از بهترین و معروف ترین سواحل دنیا است.

بر اساس یافته های تاریخی پرتغال را باید کشوری 900 ساله دانست که نقش مهمی در تاریخ جهان و بخصوص در تاریخ اروپا داشته است. امروزه می توان پرتغال را یکی از قدیمی ترین کشورهای اروپا دانست. پرتغال در طول قرن های 15 و 16 فصل تازه ای را در تاریخ اکتشافات دنیا رقم زد. در واقع از مسیر کشور پرتغال بود که از طریق دریا مسیرهایی به سمت کشورهای مستعمره افریق مانند آنگولا، موزامبیک، کیپ ورد و غیره و یا هند در آسیا و همچنین کشورهای آمریکای جنوبی مانند برزیل و ی بسیاری از مناطق دیگر آسیا ماند ماکائو، و اقیانوسیه باز شد .

در سال 1910 جمهوری پرتغال تاسیس شد و حکومت سلطنتی از بین رفت. با این حال این جمهوری دوامی نداشت و شکننده بود و بلافاصله یک دیکتاتوری نظامی در  پرتغال روی کار آمد و تا  سال پرتغال را مدیریت کرد و این کشور را به رکودی تاسف بار واداشت. در سال 1974 پرتغال تبدیل به یک کشور دموراسی محور آزاد شد و در سال 1986 به اتحادیه اروپا پیوست و به سرعت زیاد توانست تمامی استاندارد های اروپایی را در این کشور ایجاد کرده و توسعه دهد.

در حال حاضر کشور پرتغال به عنوان یکی از اعضا اصلی اتحادیه اروپا و به عنوان یکی از کشورهای سیستم مالی اروپا شناخته می شود و از سیاست های اتحادیه اروپا تبعیت می کند. . کشور پرتغال دارای یکی از شکوفاترین اقتصادهای جهانی است و شهر پوتو این کشور به عنوان یکی از بنادر مهم اقتصادی اروپا تلقی می شود.

آب و هوای پرتغال

شرایط آب و هوایی کشور پرتغال را نمی توان با اغلب کشورهای تیگر اروپایی مقایسه کرد. این کشور دارای تنوع آب و هوایی بسیار زیادی است و به دلیل واقع شده در انتهای جنوب غربی اروپا و سواحل اقیانوس اطلس تحت تاثیر آب و هوای معتدل مدیترانه ای است. سواحل این کشور یکی از گرم ترین سواحل اروپا است اما با این وجود پرتغال در اروپا به کشور تمام فصول شهرت دارد.

با وجود اینکه آب و هوای مدیترانه ای در اغلب بخش های پرتغال غالب  است اما با این وجود سواحل واقع در شمال این کشور بی تاثیر از هوای خنک آتلانتیک نیستند. همین امر باعث شده تا در اوج گرمای تابستان بتوان سواحل شمالس پرتغال را از بهترین سواحل اروپا نامید زیرا هوایی بسیار مطبوع را در این سواحل بوجود اورده است.

یکی از محبوب ترین و دوست داشتنی ترین سواحل اروپا سواحل منطقه الگارو پرتغال هستند که هر ساله میلیون ها نفر برای استفاده از این سواحل راهی پرتغال می شوند. اما این تنها دلیل حضور خیل میلیون ها گردشگر به این سرزمین نیست، آب و هوای بسیار عالی، رفاه و سطح زندگی بالا، امکانات و زیر ساخت های مدرن و پیشرفته ، مناظر بسیار دیدنی و رویایی و آب و هوای متنوع پرتغال سبب شده تا این جمعیت در کنار سواحل زیبای پرتغال و آثار تاریخی بی شمار بتوانند از بسیاری از سازه های مدرن و پیشرفته و امکانات آن نیز بهره مند شده و پرتغال را همواره به عنوان یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگری خود بنامند.

مردم پرتغال

شاید برای اولین بار که مردم پرتغال را ببینید تعجب کنید، زیرا چنان با شما صمیمی و دوستانه برخورد می کنند که گویی سال ها است با آنها رابطه دوستانه داشته اید.  آنها بخصوص نسبت به توریست ها و گرشگران رویکردی جالب و بسیار خوب دارند.  هیچ فرقی ندارد از کدام کشور به پرتغال سفر کرده اید.

مردم این کشور کلا مهمان نواز بوده و تفاوتی بین دیگران نمی گذارند و موضوعی به نام نژاد پرستی در بین انها اصلا معنا ندارد.

موقعیت استراتژیک کشور پرتغال در سواحل غرببی اروپا  و کشف مسیرهای زیادی که بواسطه خود این کشور به دنیاهای دیگر باز شد باعث شده تا پرتغال به عنوان یکی از بهترین و در دست ترین مناطق گردشگری دنیا باشد. این کشور یکی از ورودی های اروپا است و خواه نا خواه بسیاری از مسافران مجبور به گذر از این کشور هستند. روابط دوستانه پرتغال با تمامی مردم دنیا زبان زد است و به دلیل حضور میلیونی گردشگر در این کشور استفاده از زبان انگلیسی در بین مردم پرتغال بسیار رایج است.

موقعیت جغرافیایی پرتغال

همانگونه که پیش تر توضیح داده شد موقعیت کشور پرتغال به عنوان یکی از اصلی ترین ورودی های اروپا و منطقه شنگن بسیار منحصر به فرد است. پرتغال در بین سه قاره آفریقا، آمریکا و اروپا واقع شده است و به راحتی به آسیا دسترسی دارد. تمامی شهرهای بزرگ و کوچک پرتغال هم حتی فرودگاه دارند. شهرهای بزرگ اغلب فرودگاه های بین المللی و شهرهای کوچک فرودگاه های داخلی با ارتباطاتی به بیرون از کشور دارند.

لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال تنها 2.5 ساعت با پاریس و اندن از طریق هواپیما فاصله دارد و حتی از طریق مسیرهای زمینی می توان در کمتر از دو ساعت بین شهر های اصلی پرتغال یعنی لیسبون، فارو و پورتو رفت و امد کرد.

کیفیت زندگی در پرتغال

بر اساس آمار گرفته شده در سال 2016 شهر لیسبون به عنوان چهل و دومین شهر از نظر سطح کیفی و رفاه اجتماعی برای زندگی در بین سایر شهر های بزرگ دنیا شناخته شد. هزینه زندگی در پرتغال نیز به نسبت بسیاری از شهرهای بزرگ دیگر دنیا بسیار مناسب تر است.

جامعه و فرهنگ پرتغال

کشور پرتغال خیلی کشور بزرگی از نظر مساحت و حتی  تعداد نفرات نیست، اما با این وجود کشور پرتغال به دلیل حجم داشته های آثار تاریخی، فرهنگی ، هنری و یا همچنین به دلیل تنوع محیط زیست و آب و هوا و سواحل بسیار عالی به عنوان یکی از غنی ترین کشورها در اروپا شناخته می شود.

نه تنها شهرهای بزرگ و دیدنی پرتغال که حوالی شهر های بزرگ آن نیز دیدنی است. در حاشیه شهر های بزرگ انواع روستاها و دهکده های ماهیگیری و بکر وجود دارد که تصاویر دیدنی و بی نظیری دارد، در همه شهرهای بزرگ و کوچک رد پای تاریخ اسپانیا ، روم و بسیاری از اتفاقات تاریخی دیگر که تاریخ پرتغال را ساخته اند می بینیم.

ترکیب زندگی تاریخی و با مدرنیزه شهری و تلفیق تاریخ و تکنولوژی امروزی را به راحتی می توان در جای جای این کشور با چشم دید. داشتن زندگی شباه فوق العاده، رستوران های بین المللی و محلی، انواع کافه ها و کافی شاپ ها، داشتن ایمنی و امنیت بالا و زیر ساخت های گردشگری چون بهترین هتل ها و اماکن اقامتی، بهترین سیستم حمل و نقل عمومی و غیره از عواملی است که دیدن هر یک از شهرهای پرتغال به ما وعده می دهد.

بصورت کلی می توان آثار برگزیده و دیدنی کشور پرتغال را به شرح زیر دانست. هر چند همواره در لیست بهترین مناطق گردشگری یک کشور آثار تاریخی و سواحل عنوان می شوند و این خود بزرگترین کم لطفی به سایر جاذبه های شهری و روستایی یک کشور بسیار دیدنی مانند پرتغال است:

 • شهر لیسبون
 • برج بلم (Belém Tower)
 • پورتو (Porto)
 • لیوراریا للو (Livraria Lello)
 • کلیسای سائو فرانسیسکو (Sao Francisco Church)
 • لاگوس
 • پونتا دا پیداد (Ponta da Piedade)
 • غار بناگیل (Benagil Cave)
 • سینترا (Sintra)
 • کاخ ملی پنا (Pena National Palace)
 • کویینتا دا رگالیرا (Quinta da Regaleira)
 • مادیرا (Madeira)
 • پیکو دو آریرو (Pico do Arieiro)
 • باغ گرمسیری کاخ مونت (Monte Palace Tropical Garden)
 • کویمبرا (Coimbra)
 • ماتا دو بوکاکو (Mata do Bucaco)
 • کتابخانه جوانینا (Joanina)
 • اوورا (Évora)
 • کلیسای کوچک استخوان
 • معبد رومی دیانا
 • آویرو (Aveiro)
 • قایق مولیسیرو (Moliceiro)
 • کوستا نوا (Costa Nova)

مردم پرتغال مردمی بسیار سنتی هستند و روش و آیین خاص خود را برای زندگی دارند اما با این وجود نسبت به مهمانان بسیار مودب و خوش رفتار هستند. سیستم بهداشت و درمان پرتغال به قدری پیشرفت کرده و توسعه یافته است که امروزه به عنوان نمادی برای این کشور شناخته شده است و از فاکتورهای تاثیر گذار در پیشرفت و رفاه اجتماعی مردم پرتغال به شمار می رود.

امروزه سرمایه گذاری در صنعتی بهداشت و درمان در پرتغال باعث شده که این کشور به یکی از قطب های پزشکی دنیا مبدل شود و روزانه تعداد زیادی از گردشگران تنها به دنبال دریافت خدمات درمانی ویزه این کشور وارد پرتغال شوند.

با این وجود هنوز هم سیاست های باز سرمایه گذاری در کشور پرتغال باعث شده تا بسیاری از بزرگترین سرمایه گذاری های جهان در سیستم های مختلف در این کشور سرمایه گذاری کنند.

بهترین دانشگاه ها که بعضا در لیست 100 دانشگاه برتر جهان دیده می شوند، بهترین خدمات بیمارستانی، بهترین کارخانه های تولیدی، انواع برند های پوشاک و غیره در این کشور آزادانه فعالیت و سرمایه گذاری کرده اند و شمار این سرمایه گذاران رو به افزایش است.

سفر به کشوری با ویژگی های کشور پرتغال می تواند به عنوان یک سفر چند منظوره و بسیار مفید و خاطره انگیز تلقی شود.

 به همین منظور ما در آژانس گردشگری ملکه رویا آرزوهای شما را با ایجاد بهترین تورهای منحصر به فرد برای هر یک از شهر های پرتغال، تورههای ویژه پرتغال گردی و یا تورهای ترکیبی پرتغال با سایر کشور های اروپا به تحقق نزدیک خواهیم کرد. تنها کافی است با کارشناسان ما در شرکت ملکه رویا تماس گرفته و از شرایط و آفر های ویژه ما اطلاع پیدا کرده و با ما همراه شوید.

لیسبون

پایتخت پرتغال و یکی از بزرگترین و توسعه یافته ترین شهر های این کشور و البته اروپا ، شهر لیسبون است. این شهر که در سال های اخیر بخصوص رونق فرهنگی و زیر ساختی زیادی را تجربه کرده است یکی از زنده ترین و شاد ترین شهرهای دنیا و از پر رونق ترین شهرهای اروپای امروزی است.

لیسبون یکی از منحصر به فرد ترین شهرهای اروپای غربی است که با اقیانوس اجین شده و آب و هوای این شهر تحت تاثیر زیادی شرایط اقیانوسی است. لیسبون مسافران خود را با سنگ های آهمکی سفید و براق، کوچه های صمیمی و تاریخی و جذابیت های فراوان و مدرن پذیرایی می کند.

درست مانند شهرهای استانبول، امان، رم، مسکو، سان فرانسیسکو، ادینبورگ، برگن، پلویدیف، شفیلد، واشنگتن، دی سی، ایبادان و تورکو، شهر لیسبون هم شهر هفت تپه است و بر روی هفت تپه ساخته شده است.

لیسبون نه تنها یک شهر تاریخی است بلکه به دلیل تحولات سال های اخیر در پرتغال کاملا نوسازی شده است و بر اساس اصول مهندسی شهرسازی طراحی و بازسازی شده است. جمعیت خود شهر لیسبون حدود 3.340.000 نفر است  که با جمعیت شهرهای دیگر منطقه لیسبون به 564.480 نفر حدودا می رسد.

لیسبون به عنوان پایتخت کشور پرتغال که یکی از مسیرهای ورودی منطقه شنگن محسوب می شود از رونق اقتصادی بسیار زیادی بهره مند شده است و به عنوان دومین شهر اقتصادی شبه جزیره ایبری تلقی می شود، یعنی درتس بعد از مادرید اسپانیا قرار دارد.

لیسبون ثرومتمند ترین شهر پرتغال و یکی از غنی ترین شهرهای دنیا است و تاثیر این شهر را در اتحادیه اروپا نمی توان نادیده گرفت. البته تنها نباید از نظر اقتصادی این شهر را مهم تلقی کرد، شهر لیسبون از نشر سیاسی و فرهنگی نیز در پرتغال مهم ترین شهر محسوب می شود و اولین شهر گردشگری کشور پرتغال نیز هست.

از نظر تاریخی شهر لیسبون دستخوش تغییرات و فراز و نشیب های زیادی بوده است. موقعیت استراتژیک کشور پرتغال به عنوان مرکزی برای تبادل با سایر قاره های جهان از این شهر به عنوان یک شهر مهم بین المللی ساخت اما قبل از اینکه قاره آمریکا و مسیرهای رفت و امد به سایر قاره ها و کشورهای دیگر از این کشور شناخته شود هم شهر لیسبون اهمیت زیادی داشته است.

این شهر زمانی تحت سلطه امپراطوری روم بوده است که زمان ان را حدود 205 سال قبل از میلاد می دانند، شهری که رومی ها شهر فراخوانده به ان می گفتند.

 بعد از اینکه لیسبون به دست یک قوم آلمانی تبار در آمد و چندین سال تحت کنترل آنها بود نهایتا این آلفونسو هنری قویس بود که در فرآیند جنگ های صلیبی لیسبون را فتح کرد و دین مسیحیت را در این کشور رسمی کرد.

این آغاز شکوفایی شهر لیسبون بود، زیر نظر مسیحیان شهر لیسبون به مه مترین شهر پرتغال از نظر اقتصادی و فرهنگی تبدیل شد و ثروت های زیادی به سمت آن سرازیر شد.

با انتخاب شهر لیسبون به عنوان مرکز و پایتخت کشور پرتغال این شهر تغییرات زیادی را در زیر ساخت های خود ایجاد کرد. اما با عضویت کشور پرتغال در اتحادیه اروپا تغییرات زیر ساختی و نوین بسیار گسترده ای رد شهر انجام شد تا جایی که بعد از چند سال به یکی از بهترین و توسعه یافته ترین شهرهای اروپا تبدیل شد.

لیسبون در کنار تمامی توسعه های خود قسمت قدیمی و تاریخی شهر خود را حفظ کرده است و به همین دلیل دو سطح پیشرفته و شهری و قسمت قدیمی و تاریخی در این شهر دیده می شود. قسمت تاریخی شهر لیسبون در نزدیکی رود تژو واقع شده است و از نشانه های اصلی آن می توان بافتی تاریخی، کوچه پس کوچه های در هم تنیده و پیچ در پیچ و باریک و تپه هایی که با پله از آن باید بالا رفت را دانست. قسمت تاریخی شهر عمدتا بازسازی شده است و با استفاده از دیوارهای گلی رنگی و خانه های سنگی و کهنسال سعی شده حال و هوای تاریخی شهر همچنان محفوظ باقی بماند.

اما وقتی وارد قسمت مدرن شهر لیسبون می شوید گویی از شهری متفاوت بازدید می کنید. خیابان ها بسیار مدرن و با پهنای زیاد، ساختمان های مدرن و سر به فلک کشیده با بهترین تجهیزات ، انواع ایستگاه های گردشگری و خرید و تفریح و غیره که به نوعی می توان گفت گویی این شهر تازه تاسیس شده و وجود تاریخی را هیچگاه تجربه نکرده است.

هزینه های زندگی و خرید در شهر لیسبون به اندازه سایر شهرهای اروپای غربی و یا سایر کشورهای اروپایی نیست. پرتغال نیز به عنوان یکی از شهرهای اتحادیه اروپا واحد پول مشترک یورو را به اجرا گذاشته و خدماتی که به مسافران ارائه می دهد بسیار مناسب است. امروزه بیش از میلیون ها نفر از لیسبون سالیانه بازدید می کنند اما با این وجود به هیچ عنوان احساس کمبود از نظر امکانات رفاهی و اقامتی در این شهر احساس نمی شود.

برای کنترل هزینه ها در شهر لیسبون که از شهرهای متوسط رو به گران است می توان راه های زیادی را امتحان کرد. استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی، انتخاب هتل های سه یا دو ستاره، مسافرخانه ها و استفاده از شرایط تخفیف ویژه در ایام خاص برای بازدید از اماکن تاریخی این شهر از جمله این موارد است.

 به عنوان مثال دولت پرتغال برای کمک به رشد گردشگری در این شهر اقدام به تهیه کارتی به نام کارت لیسبون (Lisboa Card ) برای گردشگران کرده است که با استفاده از این کارت ها گردشگران می توانند از حمل و نقل عمومی این شهر بصورت رایگان استفاده کنند.

همچنین با ارائه کارت لیسبون گردشگران می توانند از برخی از اماکن تاریخی بصورت رایگان و برای بازدید از برخی دیگر از تخفیف های زیادی بهره مند شوند.

البته برای دریافت کارت لیسبون باید هزینه پرداخت شود. مثلا برای 24 ساعت هزینه یک کارت برای بزرگسالان 18.50 یورو، برای 48ساعت 31.50 یورو، برای 72 ساعت 39 یورو باید پرداخت شود. البته لازم به توضیح است که ارزش واقعی این کارت ها برای زمانی است که شما بخواهید آثار تاریخی و گرشگری زیادی را در شهر مشاهده کنید و برای استفاده از سایر امکانات خیلی نمی توان صرفه اقتصادی در آن دید.

دانشجویان پرتغالی هم در شهر لیسبون می توانند از تخفیف های زیادی با کارت های دانشجویی شهری و یا ملی پرتغال دریافت کنند.

آب و هوای لیسبون

لیسبون دارای آب و هوای معتدل با زمستان های خنک و تابستان های گرم است. این شهر به شدت تحت تاثیر آب و هوای اقیانوسی است. در میان شهرهای بزرگ اروپایی در لیسبو نگرم ترین زمستان را تجربه خواهید کرد، یعنی حدود 15 درجه سانتیگراد بطور میانگین.

 برف و یخبندان در شهر لیسبون تقریبا اتفاق نمی افتد. تابستان ها نیز دمای متوسط شهر لیسبون 25 درجه سانتیگراد است. بارندگی اغلب در شهر لیسبون بصورت باران است و این هم عمدتا بارندگی رد زمستان و در تابستان کمتر شاهد بارش باران در این شهر هستیم.

با توجه به اینکه شهر لیسبون در نزدیکی اقیانوس قرار دارد آب و هوای این شهر اغلب تحت تاثیر باد است و گاهی ممکن است در کمتر از چند ساعت هوا تغییر کرده و بارندگی شود بنابراین بخصوص در زمستان داشتن چتر و روپوش توصیه می شود.

جاذبه های گردشگری شهر لیسبون

لیسبون یک شهر بین المللی و ارزشمند و تاثیر گذار در اتحادیه اروپا است. این شهر بسیار متنوع است و جاذبه های گردشگری این شهر را نمی توان به راحتی عنوان کرد.  لیسبون نه تنها از نقطه نظر تاریخی بلکه از نظر سواحل بکر و زیبا با ماسه های سفید اقیانوس اطلس، ساختمان های رنگی و استفاده ترکیبی از سازه ها و ساختمان های مدرن شناخته شده است.

اما بصورت عمده می توان شناخته شده ترین و مهم ترین آثار گردشگری  شهر لیسبون را به شرح زیر دانست:

 • بنای مقدس ژرومینوس | Jeronimos Monastery
 • قلعه سائو جورج | São Jorge Castle
 • تراموا ۲۸ | Tramway No. 28
 • قلعه ار دو بلم | Belém Tower
 • موزه کالوست گولبنکیان | Calouste Gulbenkian Museum
 • شهر سینترا و کاخ ملی سینترا | Sintra
 • کاشکای و استوریل | Cascais & Estoril
 • بنای یادبود اکتشاف (Monument to the Discoveries)
 • میدان هاسیو (Rossio)
 • آسانسور سانتا ژوستا (Elevador de Santa Justa)
 • قلعه سائو ژورژ (Castelo de São Jorge)
 • میدان بازرگانی (Praça do Comércio)
 • موزه گوبن کیِن (Gulbenkian Museum)
 • کلیسای سِو هاکی (São Roque)
 • کاخ ملی پنا (Pena National Palace)

که البته باید به لیست موارد فوق به بسیاری دیگر از آثار و یا سواحل شهر لیسبون هم اشاره شود که تنوع گردشگری در شهر لیسبون را معنا می دهد.

مردم لیسبون عموما پرتغال صحبت می کنند اما از زبان انگلیسی و حتی فرانسوی هم در این شهر به خوبی استفاده می شود و زبان اسپانیایی نیز از زبان های رایج شهر مطرح می شود.

شهر لیسبون غربی ترین پایتخت و شهر بزرگ اروپا است. این شهر نه تنها از سواحل اقیانوس اطلس استفاده می کند بلکه رودخانه زیبای تاقوس هم در داخل آن جریان دارد. گسترش و توسعه شهر لیسبون با اضافه شده شهرهای دیگر به بافت قدیمی شهر اتفاق افتاده است و همین باعث شده تا مرکز شهر لیسبون بافت تاریخی خود را اغلب حفظ کند.

لیسبون از نظر طبیعیت هم چیزی کم ندارد. این شهر یکی از سرسبز ترین شهرهای اروپا است به طوری که بالغ بر 10 کیلوکتر مربع فضای سبز دارد که در کل اروپا بسیار کم نظیر است.

لیسبون از نظر دانش و تحصیلات نیز خدمات زیادی به اروپا و سایر دانشجویان کشورهای دیگر کرده است. در این کشور در کنار مدارس و کودکستان های بزرگ و چند ملیتی می توان به انواع مدارس راهنمایی و دبیرستان هیا پیشرفته بین المللی نیز اشاره کرد که هم بصورت دولتی و هم خصوصی اداره می شوند.

در شهر لیسبون 4 دانشگاه بزرگ و مطرح نیز وجود دارند. دانشگاه لیسبون که از قدیمی ترین دانسگاه های این کشور است، دانشگاه آی اس سی تی ای، دانشگاه نوین لیسبون و دانشگاه فنی لیسبون  که به این جمع می توان دانشگاه جامع پرتغال را هم اضافه کرد.

البته در سال های اخیر دانشگاه های د آوتونوما، سوپریور پاسیکولوگیا آپلیکادا، لوسوفونا، لوسیادا و دانشگاه مدرن لیسبون هم در این شهر ساخته شده است و خیل زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا با فرهنگ ها و قومیت های مختلف در این دانشگاه ها تحصیل می کنند و به همین دلیل شهر لیسبون به عنوان شهر دانشگاهی هم شهرت دارد.

برای بازدید از این شهر فوق العاده واقعا چند روز اقامت و گردش در این شهر زمان بسیار مختصری است. اگر برنامه ریزی مناسبی در این شهر نداشته باشید باید قید بازدید از بسیاری از جاذبه های این شهر را بزنید.

 اما اصلا نگران نباشید. موسسه گردشگری ملکه رویا با سال های تجربه و داشتن تجربه و دانش فراوان و ارتباطات موثر اقدام به برنامه ریزی و تهیه پکیج های گردشگری منحصر به فرد و استثنایی برای بازدید از این شهر بصورت مجزا و یا در غالب تورهای گردشگری ترکیبی با سایر شهرهای مطرح پرتغال مانند پورتو و یا بصورت ترکیبی با شهرهای بزرگ دیگر اروپا نموده است.

برای اطلاع از آفرها، تورها و خدمات منحصر به فرد موسسه گردشگری ملکه رویا همین امروز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 3 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.