فرانسه

فرانسه

5
(2)

فرانسه

فرانسه و یا جمهوری فرانسه  از کشورهای اروپای غربی محسوب می شود که شامل مناطق و قلمروهای زیاد می باشد. این کشور به دلیل مجاورت با دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس یکی از پر ساحل ترین کشورهای دنیا است که سواحل فوق العاده جذاب و دیدنی دارد و به همین دلیل از سه کشور  ساحلی دنیا شناخته می شود که در کنار اسپانیا و مراکش سواحل این کشور شهرت فراوان دارد. نقشه کشور فرانسه بصورت شش ضلعی تقریبا می باشد که این موضوع باعث شهرت فرانسه به کشور شش ضلعی شده است.

فرانسه بزرگترین کشور اروپای غربی و همچنین بزرگترین کشور در بین کشور های عضو اتحادیه اورپا  و سومین کشور بزرگ دنیا در قاره اروپا است.  این کشور حدود 67 میلیون نفر جمعیت دارد  و بعد از آلمان از نظر جمعیت نیز دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا محسوب می شود. پایتخت فرانسه شهر زیباپاریس ملقب به شهر نورها و شهر عشاق است.

پاریس در واقع نه تنها پایتخت بلکه بزرگترین شهر فرانسه نیز می باشد و اصلی ترین شهر فرانسه از نظر هنری، تجاری و اقتصادی، فرهنگی و گردشگری می باشد.

فرانسه کشوری سکولار و دموکرات است که حاکمیت آن توسط مردم تعیین می شود. فرانسه از دیر باز از قدرت های برتر جهان بخصوص در اروپا محسوب می شده است و همواره ردی از این کشور در تاریخ دیده می شود. در واقع پی از دوران قرون وسطی بود که فرانسه به یکی از قدرت های اروپا تبدیل شد و در قرون 19 و 20 کشورهای زیادی را به استعمار در آورد.

فرانسه به دلیل اینکه کشور زادگاه بسیاری از هنرمندان و فرهیختگان جهان و اندیشمندان شناخته شده و دانشمندان بزرگ جهانی بوده است نیز بسیار مشهور است. همین امر باعث شده تا بسیاری از تاریخ دانان فرانسه را مرکز ظهور  فرهنگ مدرن جهان بشناسند. پاریس به عنوان شهر مد و هنر باعث شده تا فرانسه نیز با همین شهرت شناخته شود.

فرانسه زادگاه دروان روشنگری در تاریخ جهان است چرا که در سده های هفده و هجده میلادی جوامع علمی و هنری و فرهنگی زیادی وارد فرانسه شده و دوران روشنگری جدیدی را در تاریخ رقم زدند و دستاوردهای بسیار ارزشمندی را در تاریخ در این دوران ثبت کردند.

کشور فرانسه یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین کشورهای دنیا نیز تلقی می شود. این کشور در کنار سواحل بسیار دیدنی و مشهور خود انواع سازه ها و بناهای تاریخی را نیز میزبانی می کند و از نظر میراث جهانی یونسکور فرانسه چهارمین کشور گردشگری دنیا و دارای عناوین ثبت شده در این سازمان است.

بر اساس آمار منتشر شده جهانی بالغ بر 83 میلیون نفر سالیانه از شهرهای مختلف فرانسه بازدید می کنند که تنها 45 میلیون نفر از این افراد به شهر پاریس سفر می کنند که این آمار بالاترین آمار در بین تمامی کشورهای جهان است.

فرانشه از نظر اقتصادی یکی از قوی ترین کشور های دنیا به حساب می آید و تاثیرات این کشور را در ابعاد فرهنگی، بنیادی، صنعتی و فناوری و همچنین از نظر نظامی و سیاسی و هنری در جهان نمی توان نادیده گرفت. فرانسه یکی از قدرت های های نظامی دنیا است تا جایی که از نظر بودجه و هزینه نظامی پنجمین کشور دنیا است. حتی فرانسه از نظر هسته ای هم سومین کشور بزرگ دنیا است.

فرانسه در همه ابعاد از کشورهای توسعه یافته دنیا به حساب می آید. زیر ساخت های گردشگری و اقتصادی این کشور به همراه دستاوردهای علمی و پژوهشی و علوم مختلف در این کشور نشان دهنده این موضوع است که همواره فرانسه به دنبال رشد بالاتر در همه ابعاد می گردد.

استاندارد های بالای زندگی، افارد تحصیل کرده و نیروی آموزش دیده، سطح سلامت ، امید به زندگی، شاخص های توسعه منابع انسانی ، آزادی  و بسیاری دیگر در فرانسه در بالاترین حد ممکن قرار دارد تا جایی که فرانسه به یکی از ایده آل ترین کشورها برای زندگی تبدیل شده است.

فرانسه از جمله کشورهای بنیان گذار سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا است و در اغلب سازمان های جهانی مانند گروه هشت، ناتو، گروه بیست، سازمان تجارت جهانی، سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی، اتحادیه اروپا و غیره عضویت دارد.

مردم فرانسه عموما به زبان فرانسوی صحبت می کنند و زبان فرانسوی زبان رسمی این کشور است ، تمامی علائم رانندگی ، تابلوهای راهنمایی و شهری نیز به همین زبان نوشته شده است. هر چند در بین جوانان فرانسوی عده ای را خواهید یافت که به زبان انگلیسی صحبت کنند اما عموما زبان انگلیسی در فرانسه طرفدار زیادی ندارد.

بنابر اسناد به دست امده اولین انسان ها در منطقه فرانسه امروزی حدود 1.8 میلیو سال قبل وارد شده اند. عمده این انسان ها عشایر و کوچ نشین بوده اندو در غارهای زیادی که در کشور فرانسه وجود دارد سنگ نگاره های زیادی از دوران و عصر سنگی وجود دارد . رشد و شکوفایی فرانسه را می توان از دوران انقلاب صنعتی دانست ،زمانی که این کشور شروع به تغییر زیر ساخت های خود و خراب کردن کوچه ها و گذرگاه ها و بسیاری از خرابه ها و ایجاد ساختمان هایی با معماری منحصر به فرد آن دوران نمود.

پس از آن در قرن نوزدهم فرانسه به شدت رشد کرد و بسیاری از ساختمان ها و راه های توسعه ای ایجاد شد. امروزه اما با قوانین سر سختانه دولت فرانسه ساختمان های قدیمی به خوبی محفوظ باقی مانده و هنوز هم از تعداد زیادی از آن ساختمان ها استفاده می شود..

مرد مفرانسه از مردمانی بسیار با فرهنگ و شناخته شده در دنیا از نظر فرهنگی هستند. این کشور و بخصوص شهر پاریس نقش انکار ناپذیری در فرهنگ و هنر تاریخ دارند چرا که در قرن هفدهم و هجدم با جمع کردن بسیاری از فرهیختگان و بزرگان تاریخ دنیا و اروپا در کشور خودشان نسلی تاریخی و آثاری شگرف را از خود به جای گذاشتند.

کشور فرانسه از نظر رستوران و غذا هم در دنیا شهرت فراوان دارد. این کشور و بخصوص شهری مانند پاریس بهترین و مدرن ترین رستوران های دنیا را به همراه شهر توکیو و کشور ژاپن در دنیا دارند و همواره دکوراسیون و نحوه پخت و سرو غذا در این کشور به عنوان الگویی برای جهانیان بوده است.

آب و هوای فرانسه تحت جبهه دریای مدیترانه و اقیانوس اطلس قرار دارد و به همین جهت آب و هوای یکسانی در همه شهرهای این کشور وجود ندارد. بصورت کلی می توان آب و هوای کشور فرانسه را معتدل دانست . قسمت های جنوب این کشور عمدتا مدیترانه ای و قسمت های غربی دارای اقلیمی اقیانوسی هستند. زمستان ها در فرانسه سرد و تابستان ها گرم است و بهترین زمان برای مسافرت به فرانسه را می توان اوایل بهار تا اواخر تابستان دانست هر چند در کشور فرانسه زمستان ها نیز می تواند به بسیاری از جاذبه های این کشور برای بازدید مراجعه کرد.

بزرگترین شهر های فرانسه به ترتیب پاریس، مارسی، بوردو، بورژو ، لیل، لیون، نانت و استراسبورگ می باشند. هر یک از این شهرها جاذبه های گردشگری منحصر به فرد خود را دارد اما بصورت کلی عروس شهر های فرانسه شهر پاریس است که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر جاذبه های گردشگری از شهرهای برتر جهان است.

امکانات و زیر ساخت های گردشگری فرانسه نیز باعث شده تا میلیون ها مسافر در این کشور به هیچ عنوان احساس کمبود نداشته باشند. وجود بهترین متروها و وسایل حمل و نقل عمومی، مدرن ترین هتل ها و مسافرخانه ها، بهترین رستوران ها، بهترین کافه ها و بهترین شرایط خرید و فروش بلیط و وسایل تفریحی و رفاهی در کشور فرانسه برای میلیون ها نفر آماده شده است و هر روز رو به بهبود و توسعه است.

شرکت مسافرتی ملکه رویا از برترین موسسات مسافرتی در امر ارائه تورهای اروپایی به مسافران می باشد. متنوع ترین و کامل ترین پکیج های گردشگری اروپایی به انواع شهرهای اروپا از جمله فرانسه و پاریس را می توانید از موسسه مسافرتی کافه رویا بخواهید.

پاریس

پاریس مشهور به شهر نورها و یا شهر عشاق یکی از دیدنی ترین شهر های جهان و پایتخت کشور فرانسه  و از شهرستان های منطقه ایل-دو- فرانس محسوب می شود.  این شهر جمعیتی بالغ بر 2.200.000 نفر در خود شهر پاریس را در دل خود جای داده که با احتساب شهرهای حومه پاریس جمعیت شهر بصورت کلی حدود 12 میلیون نفر تخمین زده شده است.

پاریس یکی از بزرگ ترین شهر های اروپا است که در امتداد رودخانه محبوب سن در شمال فرانسه واقع شده است. این شهر به دلیل داشتن جاذبه های تاریخی و گردشگری فراوان مانند انواع ساختمان ها و بناهای تاریخی، موزه های هنری، کلیساها و انواع جاذبه های طبیعی، ساختمان های مدرن و بسیار هنری، داشتن رستوران ها و کافه های فوق العاده ، شب زنده داری  و همچنین به دلیل اینکه موطن بسیاری از هنرمندان و بزرگان دنیا بوده است شهرت جهانی دارد.

پاریس را خانه مد دنیا نیز می دانند چرا که بسیاری از برند های معروف دنیا در این شهر واقع شده و مردم پاریس به خوش پوشی و استفاده از مدرن ترین و جدیدترین امکانات شهرت دارد. این شهر در واقع زادگاه بهترین و لوکس ترین طراحان و طراحی های دنیا است از لوازم آرایشی گرفته تا پوشاک و لباس و حتی زیور آلات می توان پاریس را در بین شهرهای دنیا پیشرو دانست. از جمله برند های مشهور این شهر می توان به برند شانل یا سنل، کریستین دیور، سن لوران،  لانکوم، کلارینس، لورئال، گرلن و غیره اشاره کرد.

پاریس همچنین تعداد زیادی از آثار تاریخی خود را در سازمان جهانی یونسکو ثبت کرده و از نظر غذایی نیز بزرگترین و بهترین رستوران ها و کافه های دنیا را بعد از توکیو ژاپن به خود اختصاص داده است.

آثار تاریخی این شهر شهرت بسیار زیادی دارند، برج ایفلريال طلاق پیروزی یا ویکتوریا، کلیسای نوتردام،  موزه لوور، کاباره مولن روژ و غیره را کمتر کسی در دنیا وجود دارد که نشناسد. ضمن اینکه سواحل پاریس نیز میعادگاه عاشقان جهان شناخته شده واز زیباترین سواحل دنیا هستند.

پاریس بعد از لندن، توکیو و نیویورک  جزو 4 کشور بزرگ گردشگری دنیا یا ابر شهرها هستند. این شهر سالیانه بیش از 45 میلیون گردشگر را پذیرا است و از نظر زیر ساخت ها هر روز شرایط بهتری را  برای پذیرایی و استفبال از خیل بیشتری از جمعیت آماده می کند. بهترین شرایط زیر ساختی از نظر امکانات اقامتی، غذاخوری، گردشگری ، حمل و نقل عمومی و غیره را می توان دید، تصور کنید که در سال 1900 سیستم مترو شهر پاریس روزانه 5200.000 نفر را جابه جا می کرده و در طول این سال ها همیشه رو به بهبود بوده است و امروزه بعد از مسکو بهترین سرویس دهی مترو جهان را دارد.

سازه های تاریخی شهر پاریس نه تنها به دلیل شهرت تاریخی بلکه به دلیل شهرت معماری آنها بیشتر شناخته شده است. هر یک از ساختمان ها و بناهای تاریخی پاریس نمادی از معماری کلاسیک، گوتیک و یا بسیاری از انواع مدل های معماری جهان را نشان می دهد.

شهر پاریس از نظر علمی نیز بسیار پیشرفته است و یکی از بهترین شهر های دنیا از نظر دانشگاهی حساب می شود. کافی شاپ ها، بارهها و کافه های شهر پاریس شهرت بسیار زیادی در بین گردشگران دارند و همواره در بسیاری از نقاط جهان و حتی ایران برای تزئین محیط های کافه مانند به عنوان الگو شناخته می شوند. معروف ترین کافه های شهر پاریس را می توان کافه دو لاپه، کافه فلور و کافه دوماگوت دانست.

پاریس از تاریخی ترین شهرهای دنیا است که نگاهی با سازه های تاریخی این شهر و قدمت انها این موضوع را به راحتی اثبات می کند. این شهر در ططول تاریخ خود پستی ها و بلندی های زیادی را تجربه کرده است .

 به نظر می رسد بر اساس یافته های تاریخی اولین مردمان در حدود 4200 سال قبل از میلاد در پاریس زندگی کرده اند. پاریس حتی مورد هجوم وایکینگ ها هم قرار گرفته هر چند این اقوام نتوانسته اند این شهر را تسخیر کنند.

اما رشد واقعی شهر پاریس با ظهور انقلاب صنعتی شروع شد. هر چند در این دوران بسیاری از آثار و سازه های قدیمی شهر تخریب شد و در راستای نو سازی شهر از بین رفت اما رشد و شکوفایی اصلی شهر پاریس را باید در همین دوران جستجو کرد چرا که باعث زیباتر شدن و بهتر شدن شهر  شدند.

آب و هوای پاریس اقیانوسی است و تحت تاثیر جبه های هوایی اقیانوس اطلس قرار دارد. این شهر در گرم ترین ایام سال به حدود 37 تا 38 درجه سانتیگراد می رسد و در سردترین حالت دمای منفی 8 تا 15 درجه را نشان می دهد و میانگین دمایی شهر در اغلب ایام سال 15 درجه سانتیگراد است.

 بارندگی اغلب در شهر پاریس ثبت می شود ولی در طول زمستان ممکن است بارش به شکل برف باشد هر چند این شهر بارش برف را به ندرت تجربه می کند. باران های ناگهانی و شدید پاریس شهرت فراوان دارد.

در طول قرن نوزدهم تغییراتی بسیار بنیادین در شهر پاریس اتفاق افتاد که باعث شد این شهر  به شکل امروزی خود نزدیک شود. شهر پاریس قوانین ساخت و سازی بسیار محکم دارد که این باعث شده تا نه تنها ساختمان های قدیمی شهر عمدتا حفظ شوند بلکه عماری شهر نیز دستخوش تغییرات زیادی نباشد و به همین دلیل به عقیده اروپایی ها پاریس را می توان موزه بصری زنده دانست.

فستیوال ها و جشنواره های شهر پاریس به همراه اپراها و کنسرت های این شهر نیز هر ساله میلیون ها نفر را به سمت خود می کشاند. فرانسه دومین شهر دارای صنعت سینما در دنیا است و این موضوع را به راحتی می توان در سینماهای مدرن و پیشرفته و توجه خاص مردم پاریس یه فیلن و سینما مشاهده کرد.

بصورت کلی در کل کشور فرانسه 4500 سینما وجود دارد که 375 عدد از آنها تناه در خود شهر پاریس قرار داد. بزرگترین سینما پاریس سینما گراند رکس است که ظرفیت 2800 نفری دارد و حتی بسیاری از سینماهای این شهر بیش از 10 تا 20 سالن مختلف دارند.

از نظر گردشگری نیز شهر پاریس با جذب سالیانه 45 میلیون توریست یکی از پر مخاطب ترین شهر های دنیا محسوب می شود.آثار تاریخی و گردشگری فوق العاده زیاد، آثار هنری ، وجود موسسات و پارک های مشهور جهانی، طبیعت و سرسبزی و داشتن زیر ساخت ها و امکانات مناسب و سهولت گردشگری در این شهر از بزرگترین دلایل این حجم از ورود گردشگران به این شهر است.

در واقع ظهور راه آهن را در سال 1848 در شهر پاریس باید نقطه عطفی در تاریخ گردشگری و بیشتر شدن گردشگران این شهر دانست. هر چند برگزاری نمایشگاه جهانی سال 1889 در شهر پاریس نیز در شهرت و جذب و توجه توریست ها تاثیر بسیار شگرفی داشت.

تنها موزه لوور پاریس در سال حدود 8 میلیون بازدید کننده دارد که به عنوان مشهورترین موزه دنیا مبدل شده است. کلیسای نوتردام نیز با جذب 13 میلیون نفر گردشگر از مهم ترین جاذبه های شهر و پر بازدید ترین کلیسا دنیا می باشد.

از دیگر جاذبه های گردشگری بسیار مشهور پاریس می توان به کلیسای سکره کر، برج ایفل،  دیزنی لند پاریس به عنوان پر بازدید ترین اثر توریستی اروپا، خیابان شانزه لیزه، کاخ ورسای، معبد پانتئون، باغ تویلری، باغ گیاه شناسی، باغ لوکزامبورگ،  گورستان پرلاشز، طاق نصرت تریومف، عمارت انولید،  طاق نصرت عظیم دفانس، کاخ الیزه، کتابخانه ملی، میدان کنکورد، خیابان ریولی، دانسگاه سوربن، کلیسا مادلن، اپرا گارنیه، قلعه ونسن، قلعه کنسیروژی و بسیاری دیگر از مناطق و بناهای تاریخی را می توان نام برد.

همچنین شهر پاریس به دلیل داشتن انواع رستوران، کافه، کافی شاپ، پارک ها و باغ ها و بسیاری از مناظ طبیعی و غیر طبیعی و نور پردازی فوق العاده در شب شهرت جهانی دارد که باید واقعا توصیف این شهر را با بازدید از نزدیک آن تجربه کنید.

مردم پاریس به زبان خود بسیار وفا دار هستند و به همین دلیل عمدتا فقط فرانسوی صحبت می کنند و کمتر به سمت زبان انگلیسی متمایل شده اند.

از نظر اقتصادی نیز شهر  پاریس را باید بزرگترین شهر اقتصادی اروپا و پنجمین شهر بزرگ اقتصادی در کل جهان معرفی کرد. شهر پاریس به تنها حدود 25 درصد از تولید ناخالص فرانسه را بر عهده دارد . این شهر میزبان بیش از 36 شرکت از برترین شرکت های دنیا است که پس از توکیو از این حیث در جایگاه دوم قرار دارد و مرکز لا دفانس پاریس به عنوان بزرگترین قطب تجاری و اقتصادی در دنیا شناخته می شود.

موسسه گردشگری کافه رویا مجری بهترین تورهای اروپا از جمله شهر پاریس با برنامه ریزی های منحصر به فرد و با قیمت بسیار مناسب بهترین سفرهای رویایی به پاریس با برنامه های مهیج و خاطر انگیز را برای مشتریان خود نوید می دهد. شما هم می توانید تنها با یک تماس و پیوستن به گروه مشتریان کافه رویا از تخفیفات ویژه ما استفاده کنید.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.