اسپانیا

DESCRIPTION

اسپانیا

5
(2)

اسپانیا

یکی از دیدنی ترین و ارزشمند ترین کشورهای دنیا که ارزش بازدید فروانی دارد قطعا و به عقیده بسیاری از مسافران و توریست ها کشور اسپانیا است. کشور پادشاهی اسپانیا کشوری است که شبه جزیره ایبری را با پرتغال در قسمت غربی دریایی مدیترانه شریک شده است. اسپانیا کشوری فوق العاده زیبا است که به عنوان سومین کشور دارای میراث گردشگری ثبت شده در یونسکو پس از ایتالیا و کشور چین است.

کشور اسپانیا به دلیل داشتن مردمانی دوست داشتنی و سبک زندگی آرام و همچنین به دلیل غذاهای بسیار خوشمزه شهرت فراوانی دارد. اسپانیا مهد فرهنگ عامیانه ، جشن های مختلف و شناخته شده جهان، و کشور عجایب است.

شهر پر طرفدار مادرید اسپانیا به عنوان پایتخت این کشور به همراه شهر دیدنی با سواحل منحصر به فرد بارسلونا، شهر گاو بازی های پامپلونا، شهر های اصلی اندلس با معماری منحصر به فرد اسلامی  مانند سویل، گرانادا و کوردوبا ، مسیر سنت جیمز، جزایر بالئاریک و قناری و ده ها جاذبه گردشگری در هر منطقه نیاز مند صرف ماه ها زمان در این کشور دوست داشتنی است تا بتوان از تمامی این جاذبه ها دیدن کرد.

آنچه که مسلم است کشور اسپانیا با سواحلی عالی، شب زنده داری سرگرم کننده، داشتن مناطق طبیعی، تاریخی و مدرن گردشگری ، بسیاری از مناطق فرهنگی و هنری و انواع دیگری جاذبه های تفریحی یک سفر خاطره انگیز را به مسافران خود نوید می دهد.

در اسپانیا همه چیز فراهم است، از مراتع سر سبز وسیع تا کوه های برفی و خلیج های بزرگ و حتی بیابان های جنوب شرقی. اوج گردشگری اسپانیا به فصل تابستان باز می گردد اما کسانی که قصد دارند در زمان خلوت تر به این کشور سفر کنند در زمستان هم می توانند مقاصد ارزشمندی در اسپانیا مانند آلحمرا در گرانادا را انتخاب کنند.

از جاذبه های شناخته شده و بسیار مهم کشور اسپانیا می توان به مواردی چون کاستا بلانکا (Costa Blanca)، کاستا براوا (Costa Brava)، کاستا دل سول(Costa del Sol)، گران کناریا (Gran Canaria)، ایبیزا (Ibiza)، لا ریویا (La Rioja)، مایورکا (Mallorca)، سیرا نوادا (Sierra Nevada)، تنریف (Tenerife) و بسیاری دیگر از جاذبه های فوق العاده دیدنی طبیعی، تاریخی و هنری که در این مقوله نمی گنجد.

زبان رسمی مردم اسپانیا که در اسپانیا توسط اغلب مردم استفاده می شود زبان اسپانیایی است که به غیر از اسپانیا در چندین کشور دیگر نیز به عنوان زبان رسمی شناخته می شود. اما موضوع زبان در کشور اسپانیا موضوعی پیچیده تر است. زیرا در این کشور چندین زبان وجود دارد که زبان کاستلین، زبان کاتالان، زبان اتریشی، باسک و غیره از زبان های شناخته شده این کشور هستند.

واحد پول رسمی کشور اسپانیا همانند دیگر کشور های عضو اتحادیه اروپا یورو است و بسیاری از کارت های اعتباری در این کشور پذیرفته می شود. اغلب کسب و کارها در اسپانیا از صبح تا ساعت 13.30 فعالیت می کنند و مجددا از ساعت 17.30 تا ساعت 21 یا 22 فعالیت می کنند. ناهار وعده غذایی اصلی مردم اسپانیا است و به آن اهمیت زیادی داده می شود. بنابراین در نظر داشته باشید که زمانی که در اسپانیا هستید در طول زمان ناهار اغلب مغازه ها به غیر از رستوران ها و کافه ها تعطیل هستند.

بارسلون

بارسلون پایتخت کاتالونیا اسپانیا و بزرگترین و پر جمعیت ترین شهر اسپانیا پس از مادرید و یکی از دیدنی ترین و زیباترین شهر های دنیا است. بارسلون به عنوان بندر مهم تجاری اسپانیا شناخته می شود  و حدود 803 کیلومتر مربع وسعت دارد.

جمعیت شهری خود بارسلون بدون احتساب شهرهای حومه این شهر را چیزی در حدود 5 میلیون نفر می دانند. بارسلون از نظر جمعیتی ششمین شهر بزرگ در مجموع شهرهای واقع در اتحایده اروپا محسوب می شود و در حاشیه دریای مدیترانه باید بارسلون را بزرگ ترین کلان شهر نامید.

بارسلون را از هر بعد و منظری که نگاه کنیم یک شهر تمام جهان و یا بین المللی است. این شهر نه تنها ملیت های مختلفی را در خود جای داده و انواع رستوران ها و کافه های بین المللی و حتی تجارت ها و کسب و کارهای بین المللی دیگر در ان فعال هستند بلکه از نظر امور رسانه ای ، هنری ، بازرگانی و گردشگری نیز از شهرهای جهانی محسوب می شود.

فرودگاه بارسلون نیز از مهم ترین فرودگاه های جهان محسوب می شود چرا که سالیانه حدود 27 میلیون مسافر در این فرودگاه جابه جا می شوند. بندر بارسلون از مهم ترین بنادر تجاری دنیا است  و اروپا در حاشیه دریای مدیترانه است که نقش بسیار مهمی در تجارت کشور اسپانیا دارد.

از نظر حمل و نقل عمومی ، شهر بارسلون یکی از پیشرفته ترین شهرهای دنیا است. این شهر ساختار بزرگراهی شبکه مانندی دارد که به تمامی شهر های اطراف و کشورهای همسایه راه دارد و در ضمن این مسیر بزرگراهی تماما با قطار سریع السیر داخلی و بین المللی پوشش داده می شود.

از نظر گردشگری نیز سرانه درامدی بارسلون برای کشور اسپانیا از اهمیت بالایی برخوردار است. این شهر در بین شهرهای دنیا از نظر گردشگری در بین 12 شهر برتر دنیا و چهارمین شهر گردشگری منطقه ای اروپا محسوب می شود و سالیانه میلیون ها نفر از این شهر بازدید می کنند.

 شهر بارسلون همچنین از نظر اقتصادی و علمی نیز اهمیت فوق العاده ای دارد تا جایی که دانشگاه بارسلون یکی از بزرگ ترین و معتبر ترین دانشگاه های بین المللی اروپا است که دانشجویان زیادی در آن از سایر کشور ها هر ساله مشغول به تحصیل می شوند. ضمن اینکه از نظر پزشکی نیز این شهر حرف های زیادی برای گفتن دارد.

بصورت کلی شهر بارسلونا درآمد بسیار زیادی از نظر علمی، گردشگری ، اقتصادی و تجاری و بسیاری از ابعاد دیگر برای اسپانیا دارد و با حدود 177 بیلیون یورو تولید ناخالص ملی به عنوان چهارمین شهر از نظر دارایی یا ثروت در اروپا و جزو 40 شهر ثروتمند جهان است.

شهر بارسلون از تاریخی ترین شهرهای دنیا است که نه تنها در دل خود تعداد زیادی آثار تاریخی و نماد های تاریخی را جای داده است بلکه در کنار این همه موهبیت تاریخی دست از پیشرفت و مدرنیزه کردن شهر نیز بر نداشته و همواره با ساخت بهترین زیر ساخت ها و هتل ها و همچنین مراکز خرید و گردشگری خود را توسعه داده تا جایی که می توان به جرات بارسلون را شهری تمام عیار نامید.

بارسلون از شهرهایی بوده که توسط رومی ها تاسیس شده  و بعدا با پیوستن به امپراطوری بزرگ آراگون به عنوان یکی از شهرهای بزرگ این پادشاهی مبدل شده است. بعدا ها نیز در طول تاریخ چندین بار مورد تغییر مالکیت و پادشاهی بود و این باعث غنی تر شدن شهر بارسلون شد.

امروزه شهر بارسلون را می توان شهری  غنی از میراث تاریخی  با معماری های منحصر به فرد دانست که هر یک نمایانگر دوره ای از تاریخ پر فراز و نشیب این شهر است.  با نگاهی به تاریخ هنری این شهر و زیستن هنرمندان مشهور و نامداری در این شهر متوجه خواهیم که معماری این شهر تا چقدر ارزشمند و بی بدیل است.

آنتونیو گائودی یکی از بزرگترین هنرمندان و معمارات تاریخ جهان است که با حضور خود در تاریخ بارسلون این شهر را رنگ و ابی تازه بخشیده و باعث شده تا بارسلون به عنوان نمادی از ساختمان هایی با معماری های منحصر به فرد باشد.

  وی به همراه لوییز دومانچه مونتانر به عنوان دو هنرمندی هستند که آثار فراوانی را نه تنها به تاریخ بارسلون بلکه به میراث جهانی یونسکو هدیه داده اند.

بارسلون را به عنوان پایتخت مردم کاتالونیا می نامند، در این شهر پارلمان کاتالونیا و دیوان عالی کشور نیز قرار دارد.

شهر باسلون در قسمت شمال شرقی شبه جزیره ایبری واقع شده است . بارسولن را به عنوان شهر سواحل نیز می نامند چرا که نه تنها از یک سو به دریای مدیترانه متصل است بلکه در جنوب غربی این شهر رودخانه یوبرگات و در شمال ان نیز رودخانه بسوس واقع شده است که این باعث شده همه نوع ساحلی در این شهر دوست داشتنی وجود داشته باشد.

بارسلونا در کنار بسیاری از ساختمان های لوکس و استثنایی و فوق العاده دیدنی خود که رنگی فوق مدرن به شهر داده اند دارای جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی بسیار زیادی است . شاید باری گوتیک به عنوان شهر قدیمی بارسلون شاخص ترین انها باشد.

این قسمت از شهر بارسلون هر چند در اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم تغییرات زیادی را داشت اما باز هم تعداد زیادی ساختمان های قرون وسطی ای را در دل خود جای داده که گویی در مسیر این ساختمان ها به دل تاریخ سفر کرده اید.

از دیگر جاذبه های بی نظیر شهر بارسلون می توان به مواردی چون ساگرادا قامیلیا که نماد بین المللی شهر بارسلون محسوب می شود و از هنر های گائودی است، قصر موسیقی کاتالان،  پالائو گوئل، پارک پوئل، بیمارستان سنت پائول، کلیسا سانتا ماریا دل مار، کازا میلا، کازا ویسنس، کازا باتیو، ساگرادا فامیلیا، آرامگاه کلمبوس، کلیسا جامع بارسلون، کلیسا سنت پائو دل کمپ، کلیسا سانتا ماریا دل پی و بسیاری دیگر از موزه ها و آثار دست نخوره و یا بازسازی شده بسیار دیدنی اشاره کرد.

ضمن اینکه در کنار این همه جاذبه گردشگری می توانید از بهترین رستوران های بین المللی ، انواع پاستا و خوراک های محلی را خریداری و میل کنید، یا به کافه های مشهور شهر رفته و بهترین نوشیدنی ها و قهوه اسپرسو یا نوش جان کنید و یا به یکی از تئاتر های شهر رفته و نمایش های هنری و مشهور شهر را تماشا کنید. همچنین در بارسولنا می توانید به انواع گالری ، کنسرت، جشنواره و بازارچه های محلی سر بزنید و از تمامی دقایق خود استفاده کنید.

هر چند باسلون با تیم مشهور خود و ورزشگاه فوق مدرن نیو کمپ خود شناخته می شود اما ورزش در این شهر به فوتبال ختم نمی شود و انواع ورزش های آبی ، کوه نوردی، گلف، بسکتبال و غیره را هم می توانید در این شهر بصورت حرفه ای و یا تفریحی دنبال کنید.

خدمات حمل و نقل عمومی در شهر بارسلونا انقدر پیشرفته و دقیق هست که شما را از شر ترافیک سنگین این شهر نجات دهد. انواع قطار شهری، مترو و تاکسی ها و یا اتوبوس ها در شهر برای جابه جایی مسافران مهیا هستند هر چند با استفاده از یک کارت شهری می توانید با قیمت های بسیار مناسب شهر بارسلون را تماما با همان قطار شهری و یا مترو گردش کنید بدون نیاز به هزینه اضافی برای تاکسی. البته پیاده روی و استفاده از دوچرخه هم در بارسلونا محبوبیت و کیف دیگری دارد.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.